АЭжБУ студенттерінің белсенді студенттік өмірі

20.12.2021 Барлық жаңалықтар

13 қыркүйектен 9 қарашаға дейін Ғ.Ж. Дәукеев атындағы АЭжБУ қабырғасында біршама іс-шаралар өтті, олардың басты мақсаты – студенттерді белсенді студенттік өмірге тарту. Олардың кейбірін тізімдесек:

Club Fair 17.09.2021;

Аниме-кеш 23.09.2021;

Балмұздақ-party 24.09.2021;

Кино-көрсетілім 01.10.2021;

AUES Talent Show 07.10.2021;

Ми қырғыны 08.10.2021;

Есік көліне бару 09.10.2021;

«Ұлағат» ұйымының конференциясы 21.10.2021;

Zabava party 22.10.2021.

Студенттік қатарларды толықтыру процесі жалғасуда. Мақсаты бірінші курс студенттері мен екінші курс студенттерінің қоғамдық жұмысқа деген қызығушылығын анықтап қана қоймай, оларға осы қызмет түріне өз үлестерін қосуға мүмкіндік беру болды.

17 қыркүйекте өткен Club Fair мерекесі аясында қоғамдық өмірге қатысуға тек 1-курс студенттерін ғана емес, сонымен қатар 2-курс студенттерін де тартуға бағдар берілді, өйткені олар былтырғы карантиннен кейін өздерінің туған қалаларынан университетке алғаш рет келді.

23 қыркүйекте SciEngine және Unix клубтарының ұйымдастыруымен Аниме кеші өтті. Іс-шараның мақсаты – аниме жанрына қызығушылық танытқан студенттер үшін университетте кеш өткізу. Олар мультфильмдерді көріп қана қоймай, осы жанрда танымал әндерді орындады.

Балмұздақ party – бұл бірінші курс студенттері үшін дәстүрлі би кеші. Кеш бұл атауға бұрыннан ие, себебі бұрыннан келе жатқан дәстүр бойынша АЭжБУ-да 1-курс студенттерін «Балмұздақтар» деп атайды. Биыл бірінші курс студенттеріне арналған алғашқы кеш 24 қыркүйекте өтті.

Бірнеше жылдар бойы әр жұма сайын, ал биылғы оқу жылында 1 қазаннан бастап өткізілетін «Кино көрсетілім» бірнеше СК клубтарының бірлескен күшінің нәтижесі болып табылады. СК Ұйымдастыру секторының бастамасымен ұйымдастырылған бұл «Кино көрсетілім» қайырымдылық мақсатында өткізіледі.

7 қазан күні бірінші курс студенттерінің онкүндігінің басты оқиғасы AUES Talent Show өтті. 8 финалист қатысқан шоу техникалық университетке түскен балалардың таланттарын ашуға және жан-жақтылығын  көрсетуге ықпал етеді. Мұның бәрі студенттерге әртүрлі бағыттар бойынша дамуға мүмкіндік береді.

8 қазанда ғылыми сектордың ұйымдастыруымен «Ми қырғыны» акциясы өтті. Біршама өрескел атауға қарамастан, зияткерлік іс-шара қызықты және көңілді болды, Студенттер ғылыми білімнің әртүрлі салаларындағы сұрақтарға жауап берді.

9 қазанда АЭжБУ студенттері Есік көліне барды. Бұл күздің соңғы жылдарын тиімді және есте қаларлық ету үшін өткізілетін ауқымды шаралардың бірі болды. Демалыс, ойындар, таныстар және мұның бәрі таза ауада! Балалар табиғаттан қуаттанып, керемет көңіл-күйге бөленді.

21 қазан күні қазақ поэзиясының көрнекті өкілі Қасым Аманжоловтың 110 жылдығына орай          «Ұлағат» ұйымы қатысушылардың қызығушылығын тудырған «Өмірін өрген өлеңмен» атты конференция өткізді. Біздің халқымыздың талантты ақынын еске алуға арналған іс-шара біздің университетте сан қырлы және жан-жақты таланттардың бар екенін дәлелдеді.

Студенттерге арналған кезекті Zabava party кешін Ұйымдастыру секторы 22 қазан күні өткізді. Бұл күн кездейсоқ таңдалған жоқ. Белсенділер бірінші аралық тестілеу алдында (АБ 1) және 1 есептік-графикалық жұмысты тапсырғаннан кейін балаларды сәл сергіткісі келді.

Қазіргі уақытта «Студенттер қатарына қабылдау» басталды, ол биыл 3 кезеңнен тұрады: 2-5 қараша аралығында – бірінші, спорттық кезең, қазір 2 кезең өтуде, бірақ қазір барлық күштер 19 қарашада жоспарланған ең ауқымды, ресми кезеңге дайындыққа жұмсалуда.