"Аманат" партиясынан спартакиада бойынша есебі

05.08.2022 Барлық жаңалықтар

Ағымдағы жылдың 27 шілдесінде «Аманат» партиясының «Халық қазынасы» жобасы аясында қала жастары арасында қазақтың ұлттық ойындарын насихаттау, жастарды ұлттық мәдениетпен таныстыру, деңгейін арттыру мақсатында «Абай үйі» тұрғын үй кешені аумағында «Ұлттық спорт – мақтанышымыз» атты сайыс өтті. Жарыс бағдарламасында арқан тартыс, «Тоғыз-құмалақ» сияқты ұлттық ойын түрлерінен жарыстар өткізілді. Қазақ спорт және туризм академиясының, Халықаралық ақпараттық технологиялар университетінің, Қазақстан инженерлік-технологиялық университетінің және, әрине, АЭжБУ студенттерінің атынан бірнеше команда іс-шараға қатысты.

Университетімізден 6 студент қатысты: Мадыханов Мұхаммедрахим, Жарылқасынов Еркебулан, Шубай Рамазан, Мухитдинов Диас, Дарханов Руслан және Кулжанова Диана. Ғұмарбек Дәукеев атындағы Алматы энергетика және байланыс университетінің жастары жеңіске деген зор ықылас пен сеніммен өздерінің жігерлері мен жеңіске дайын екендіктерін көрсетті. Сайысқа қатысу арқылы біздің топ студенттеріміздің ұлттық ойындарды жетік білетіндіктерін көрсетті. Жігіттер мұны іс жүзінде дәлелдей білді. Жарыс қорытындысы бойынша ҚазСжТА командасы жеңіске жетті, АУЭС студенттері 2 орынға ие болды. Мамандандырылған университеттен кейін екінші болу - бұл үлкен жетістік!

Қазақтың ұлттық спортының барлық түрлері жастардың бойына өз елінің нағыз патриотына тән батылдық, ерлік, қайсарлық сияқты қасиеттерді тәрбиелейді. Сонымен, Әл-Фараби атындағы ҚазҰУ. Қазақ ұлттық аграрлық университеті, Қазақ спорт және туризм академиясы, Алматы энергетика және байланыс университеті, Абай атындағы ҚазҰПУ сияқты еліміздің жетекші 5 жоғары оқу орны «Көкпардан» Ұлттық жасөспірімдер спорт лигасын құрып, өз командаларын ұйымдастырғанын еске саламыз.

Жастарымыздың салт-дәстүрді қастерлеп, ұлттық мұраны елеусіз қалдырмайтыны бізді қатты қуантады. Өйткені, өткеніңді білмей, болашағыңды құру мүмкін емес!