1-курс студенттері арасындағы бағдарламалау олимпиадасының қорытындысы

21.09.2022 Барлық жаңалықтар

20 қыркүйекте «IT-инжиниринг» кафедрасы Ғылым және коммерцияландыру департаментімен бірлесіп IT бойынша онкүндік шеңберінде барлық мамандықтардың 1-курс студенттері арасында офлайн форматта бағдарламалау бойынша олимпиада өткізді.

Олимпиада ACM студенттік командалары арасында әлем чемпионатын өткізу ережелеріне сәйкес өтті.

Спорттық бағдарламалау бойынша спринт жарысына 18 студент тіркелді де, 8 студент қатысты. Онлайн форматта қатысқан бір студент олимпиада ережелерін бұзғаны үшін шеттетілді.

Қатысушылардан үш бағдарламалау тілінің біреуін (Python, C++, Java) таңдап, үш сағат ішінде әртүрлі күрделіліктегі әртүрлі тақырыптар бойынша 10 мәселені шешу ұсынылды. Тапсырмалар «шартты оператор», «таңдау операторы», «циклдар» және «массивтер» сияқты тақырыптарды қамтыды.

Балалар үлкен қызығушылықпен тапсырмаларды шешіп, уақыттың қаншалықты тез өткенін байқамады. Олимпиада қорытындысы бойынша 10 мәселенің 9-ын шешіп, 1-орынды «Ақпараттық жүйелер» мамандығы ИС-22-5 тобының студенті Андрей Владимирович Пак иеленді. 2 және 3-орындарды «Есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету» мамандығының студенттері Руслан Анатольевич Маликов, ВТПО-22-3 (3 шешілген есеп) және Виталий Александрович Котенко, ВТПО-22-3 (1 шешілген есеп) өзара бөлісті.

Өзін жетістікке бағдарлайтын қазақстандық «айтишник»-студенттер арасында ACM олимпиадасы жыл сайын танымал бола түсуде.

Студенттерімізді құттықтаймыз, оларға сәттілік тілейміз!