Цифрлық сауаттылық пен кибергигиена

27.04.2023 Барлық жаңалықтар

2022 жылы киберқауіпсіздік мәселелері бойынша халықтың хабардарлығы 77,4% құрады, оның қорытындысы бойынша осы кемшіліктерді жою жөнінде шаралар қабылдау қажет болды. Осыған байланысты, оқытушылар құрамы мен студенттердің цифрлық сауаттылығын және кибергигиена деңгейін арттыру мақсатында 2023 жылғы 25 сәуірде АЭжБУ ақпараттық қауіпсіздік (киберқауіпсіздік) мәдениетінің деңгейін арттыру мақсатында киберқауіпсіздік мәселелері жөніндегі мамандардың қатысуымен офлайн форматта семинар ұйымдастырылды.

Ақпараттық технологиялар институты мен Ақпараттық жүйелер және киберқауіпсіздік кафедрасы ұйымдастырған цифрлық сауаттылық пен кибергигиена деңгейін арттыруға арналған іс-шарада киберқауіпсіздік саласында маманданған спикерлер сөз сөйледі. Алғашқылардың бірі болып «Царка» компаниясында жұмыс істейтін халықаралық үлгідегі (Offensive Security Web Expert) сертификаты бар Нурекен Ельдос өз бағдарламасымен сөз сөйледі. Баяндамада мобильді қосымшалардың қауіпсіздігі мен сақтандырғыштығы, өзіңізді және деректеріңізді қалай қорғау, сондай-ақ деректерді қауіпсіз сақтау мәселелері атап өтілді.

Екінші спикерлер «AZIMUT SOLUTIONS» компаниясының өкілдері, қызметкер жөніндегі директор Базарбаева Сания, Ақпараттық қауіпсіздік жөніндегі инженер Санников Владимир болды. Баяндамаларында олардың кәсіби қызметіне қатысты мәселелер де атап өтілді.