Барлық жолдар Энергоға апарады: Energo University-де Түлектердің жыл сайынғы кездесу күні өтті

27.05.2024 Барлық жаңалықтар

26 мамырда Ғұмарбек Дәукеев атындағы Алматы энергетика және байланыс университетінде (Energo University) дәстүр бойынша жыл сайынғы Alumni Day өтті, ол әр түрлі жылдардағы бірнеше жүздеген түлектерді жинады.

Салтанатты іс-шараға ЖОО-ның көрнекті түлектері - Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының депутаты Бекболат Орынбеков (1979 жылғы түлек), АЭжБУ Қамқоршылық кеңесі төрағасының орынбасары Серік Тютебаев (1981 жылғы түлек), Қазақстандық энергетиктердің салалық кәсіподағының төрағасы Оразбек Бекбас (1977 жылғы түлек), сондай-ақ белгілі ғалым, стратегиялық даму жөніндегі ректордың кеңесшісі Серікбек Дәукей қатысты.

Алматы энергетика және байланыс университетінің ректоры Ғани Нығыметов университеттің дамуына жаңа көзқарас танытты. Energo University-ді Орталық Азияның жетекші энергетикалық жоғары оқу орнына айналдыруға бағытталған өзгерістер қызметтің барлық салаларына әсер етеді. Академиялық стандарттар көтеріледі. Бұған Еуропаның, АҚШ-тың, Қытайдың жетекші университеттерімен және ғылыми орталықтарымен сұранысқа ие қос дипломды білім беру бағдарламаларын енгізу және бірқатар әлемдік университеттердің филиалдары мен әлемдік атаумен компаниялардың ғылыми-зерттеу зертханаларын ашу арқылы қол жеткізу жоспарлануда. Бұл бағыттағы алғашқы қадам Мәскеу энергетика институтымен энергетика саласына кадрлар даярлау туралы ынтымақтастық туралы келісімге қол қою болды.

«Алдағы жылы Алматы энергетика және байланыс университеті өзінің құрылғанына 50 жыл толады. Дәстүрлерді сақтай отырып, біздің ізашарлардың тәжірибесіне сүйене отырып, біз жетістіктерді арттырып, жоғары оқу орнын заманауи, ғылыми және білім беру хабына айналдырып, оны сапалы білім алу үшін жайлы, тартымды орынға айналдыруымыз керек», - деп атап өтті Ғани Нығыметов.

Ректор таяу болашақта университет корпустары мен оған іргелес аумақты жаңарту бойынша жұмыстар басталатынын атап өтті – олар қалалық ортаға үйлесімді үйлесетін және алматылықтар үшін тартымды орынға айналатын ашық, заманауи, эстетикалық және ыңғайлы кеңістікке айналуы тиіс. Сондай-ақ Ғани Нығыметов университеттің жаңа жоғары технологиялық корпусын салу жоспарлары туралы айтты.

Іс-шара салтанатты бөліммен шектелмеді. Alumni Day аясында түлектер студенттік алаңсыз жылдарын еске түсіріп, өздерінің еңбек қызметі шеңберінде ағымдағы және болашақ жобаларды талқылай отырып, бір-бірімен қарым-қатынасты нығайта алды. Сондай-ақ, қонақтарға ЖОО-ның студенттері мен ғалымдарының ғылыми әзірлемелерімен танысуға, зертханалар мен оқу аудиторияларына баруға мүмкіндік берілді. АЭжБУ-дағы Alumni Day ЖОО мен оның түлектері арасындағы берік байланысты, сондай-ақ олардың өз университетін қолдауға деген ықыласы мен дайындығын тағы да көрсетті.

ФОТОСУРЕТТЕРГЕ СІЛТЕМЕ