Алматы энергетика және байланыс университеті директорлар кеңесінің жаңа төрағасы сайланды

04.06.2024 Барлық жаңалықтар

4 маусымда Ғұмарбек Дәукеев атындағы Алматы энергетика және байланыс университеті директорлар кеңесінің төрағасы болып Байгарин Қанат сайланды. Бұл тағайындау ағымдағы жылдың 30 мамырда болған Университет директорлар кеңесінің жаңа құрамын сайлаумен ілесті.

Байгарин Қанат Гаджиев Фуад Асланоглының лауазымына ауыстырылды. Директорлар кеңесінің жаңа төрағасы ЖОО-ның энергетика саласындағы ғылыми даму және білім беру бағдарламалары, Назарбаев Университетінің ғылыми-инновациялық тәжірибесінің трансляциясы мәселелеріне жетекшілік ететін болады, деп хабарлайды университеттің баспасөз қызметі.

Байгарин Қанат - Мәскеу физико-техникалық институтының (МФТИ) түлегі, Курчатов Атом энергиясы институтында алған инженер-физик дәрежесі және плазма физикасы мен химиясы бойынша кандидаттық дәрежесі бар. 60-тан астам ғылыми жарияланымдардың авторы.

2018 жылдан бастап Назарбаев университеті президентінің кеңесшісі қызметін атқарады. 2014-2018 жылдары Назарбаев Университетінің инновациялар және ғылым жөніндегі вице-президенті болды. 2011-2014 жылдары Назарбаев Университеті (NURIS) ғылыми-инновациялық жүйесінің Бас директоры, Назарбаев Университетінің Энергетикалық зерттеулер орталығының бас директоры болды.

Байгарин Қанат ҚР Президенті Әкімшілігінде жұмыс істеді, Дүниежүзілік банкпен, БҰҰ-ның Климаттың өзгеруі және жаңартылатын энергетика жобаларында жұмыс істеуді қамтитын консультанттың кең халықаралық тәжірибесі бар.

Директорлар кеңесінің жаңа құрамы ЖОО-ның жаңа ректоры Ғ. Нығыметовпен бірлесіп Алматы энергетика және байланыс университетін Қазақстанның жетекші техникалық университетіне және Орталық Азиядағы энергетикалық білім берудің флагманына айналдыру бойынша маңызды реформалар жүргізеді деп күтілуде.

Университеттің жаңа стратегиясын әзірлеу аясында жаңа білім беру бағдарламалары бар жаңа кампус ашу, инновациялық экожүйені және ЖОО инфрақұрылымын қалыптастыру жоспарлануда.