Energo University-де «Биотехникалық және медициналық жүйелер мен аппараттар» мамандығы бойынша оқытушылардың біліктілігін арттыру курстары өтті

15.07.2024 Барлық жаңалықтар

«Ордамед» компаниясының мамандары «Биотехникалық және медициналық жүйелер мен аппараттар» білім беру бағдарламасының оқытушыларына тренингті өткізді, бұл бағдарлама 2022 жылдан бастап Energo University-де (Ғұмарбек Дәукеев атындағы Алматы энергетика және байланыс университеті) іске асырылуда.

«Ордамед» Қазақстандағы медициналық жабдықтардың ең ірі жеткізушісі және өндірушісі болып табылады. Биыл компания Energo University-де медициналық техника бойынша оқу зертханасын ашып, оған 100 мың еуродан астам жалпы құны бар жабдықтарды тегін ұсынды. Бұл зертхана «Биотехникалық және медициналық жүйелер мен аппараттар» білім беру бағдарламасы бойынша оқу үдерісінде қолданылады. Берілген жабдықтардың ішінде өкпені жасанды желдету аппараты, электрокардиографтар, инкубатор және басқа да жабдықтар бар.

Компанияның мамандары медициналық жабдықтарды реттеу, қызмет көрсету және жөндеу бойынша тренингті өткізді, бұл жабдықтар «Диагностикалық зерттеулердің техникалық әдістері», «Медициналық аспаптар, жүйелер және аппараттар», «Медициналық техникаға қызмет көрсету және жөндеу» және «Ақпаратты көрсету жүйелері» сияқты пәндерін оқыту кезінде пайдаланылатын болады.

Келесі біліктілікті арттыру курстарын «Ордамед» мамандары Energo University оқытушыларына тамыз айында өткізеді.

Университеттің бұл компаниямен және басқа да серіктестермен ынтымақтастығы студенттерге «Биотехникалық және медициналық жүйелер мен аппараттар» білім беру бағдарламасының барлық пәндері бойынша қажетті білім мен практикалық дағдыларды алуға мүмкіндік береді, бұл бағдарлама Автоматтандыру және ақпараттық технологиялар институтының «Автоматтандыру және басқару» кафедрасы негізінде жүргізіледі.