Energo University-дің ғылым жөніндегі проректоры ҚР жоғары оқу орындары қауымдастығының жиналысына қатысты

27.09.2024 Барлық жаңалықтар

Өскеменде өңірлік жоғары оқу орындарында ғылымды дамыту мәселелеріне арналған Қазақстан Республикасы жоғары оқу орындары қауымдастығының көшпелі жиналысы өтті.

Іс-шара ҚР Ғылым және жоғары білім министрі Саясат Нұрбектің жеке қатысуымен өтті. Сондай-ақ, қазақстандық университеттердің жетекші сарапшылары, халықаралық ғылыми және білім беру ұйымдарының өкілдері қатысты. Energo University-дің атынан Ғылым жөніндегі проректор Қуаныш Әліпбаев қатысты.

Іс-шараның басты сәті министр Саясат Нұрбектің сөз сөйлеуі болды, ол ғылымның білім беруді ғана емес, ел экономикасын дамытудың негізгі драйвері ретіндегі рөлін атап өтті. Ведомство басшысы қаржыландыруды ұлғайту, халықаралық әріптестерді тарту және ел ішіндегі ғылыми мекемелер арасындағы өзара іс-қимылды күшейту қажеттігін атап өтіп, өңірлердегі ғылыми зерттеулерді қолдау стратегиясын ұсынды.