АСЕФ жас көшбасшыларының IV саммитіне қатысуға шақырамыз

01.02.2021 Барлық жаңалықтар

АСЕФ жас көшбасшыларының IV Саммитіне қатысуға шақырамыз

АСЕФ-тің V Жас көшбасшылар саммиті (#ASEFYLS4) толығымен қаржыландырылатын он айлық жастар көшбасшылығын дамыту бағдарламасы болып табылады және 2021 жылғы маусымда Камбоджада өтетін АСЕМ XIII (ASEM13) Саммитімен байланысты.

Азия мен Еуропаның жас мамандары мен студенттеріне саяси көшбасшылармен, топ-менеджерлермен, көрнекті ойшылдармен және қайраткерлермен кездесуге мүмкіндік беретін іс-шара.

Бағдарлама – бұл мәселені барлық жағынан 3 сала аспектісінде қарауға мүмкіндік беретін жастарға арналған алаң: «көшбасшылық» (бастамашылық), командалық көшбасшылық және қоғамның көшбасшылығы. ASEM (Asia-Europe Meetings) Summit қолдауымен өтеді.

Бағдарламаның 5 құрамдас бөлігі:

1. Білімді қалыптастыру: іс-әрекеттер үшін білім мен дағдылар, сондай-ақ жастарды жетістікке жетелеу

2. Өзара түсіністік: командалық ортада жеке өсу үшін берілген уақытты, таланттарды және ресурстарды тең дәрежеде қолдану және оқыту

3. Байланыстардың алуан түрлілігі: 51 елдің қатысушылары арасында жастар, қоғамдық көшбасшылар, жауапты бизнес көшбасшылар, ғалымдар және саяси көшбасшылар арасында әріптестік қатынастарды орнатуға арналған кеңістік

4. Көшбасшылармен диалог: көшбасшылық қағидаттары және этикалық шешімдер қабылдау тақырыбында мемлекет басшыларымен, саяси көшбасшылармен жеке диалогтар жүргізу және пікір алмасу

5. Коллаборациялар: жергілікті қоғамдастықтардағы тұрақты даму бойынша «Іс-әрекеттердегі көшбасшылық» саласында ынтымақтасу міндеттемесі

Бағдарлама 4 тақырыптық мақсатты біріктіреді:

1. Денсаулық және амандық: салауатты өмір салтын қамтамасыз ету және кез келген жаста әл-ауқатқа ықпал ету

2. Сапалы білім беру: инклюзивті және әділ сапалы білім беруді қамтамасыз ету және өмір бойы барлығына білім алу мүмкіндігіне ынталандыру

3. Лайықты жұмыс және экономикалық өсу: тұрақты, инклюзивті және тұрақты экономикалық өсуге, толық жұмыспен қамтуға және барлығына лайықты жұмыс істеуге жәрдемдесу

4. Климаттық жағдайларға байланысты қызмет: климаттың өзгеруімен және салдарымен күресу бойынша шұғыл шаралар қабылдау

Бағдарламаның 3 кезеңі:

1. Білімді қалыптастыру: 2021 жылғы 22 ақпан – 2021 жылғы 28 мамыр – Онлайн (тұрақты даму мақсаттары аясында Азия-Еуропалық және халықаралық қатынастар мәселелері бойынша қатысу туралы сертификаты бар тақырыптық курстар; қатысу туралы сертификаты бар көшбасшылық жөніндегі тренинг; тұрақты даму мақсаттары аясында мемлекет және үкімет басшыларымен жастар диалогтары; фокус-топтарда талқылау және көшбасшылық, орнықты даму мәселелері бойынша ынтымақтастық)

2. ASEM 13 саммиті аясында жастар саммиті: 2021 жылғы 29 мамыр – 2021 жылғы 2 маусым, Камбоджа (немесе онлайн – халықтың денсаулығы мен қауіпсіздігі бойынша жергілікті және халықаралық ұсыныстарға, сондай-ақ сапарларға қатысты ұсыныстарға байланысты болады): сараптамалық сессиялар, пікірталас форумдары мен семинарлар, Камбоджадағы жергілікті кейстер, саяси көшбасшылармен жеке кездесулер.

3. Іс-әрекеттегі көшбасшылық: 2021 жылғы маусым – қараша, онлайн және ASEM жергілікті қоғамдастықтарының жергілікті жерлерінде (қатысушылар тұрақты дамуды қамтамасыз етудегі жастардың рөлін, маңызды қоғамдық жобалардағы ынтымақтастықты көрсетеді, қатысушылар нақты жұмыс топтары бойынша бөлінетін болады және «Іс-әрекеттегі көшбасшылық» жобасын жүзеге асыруға өз үлесін қосатын болады) (онлайн және орындарда қатысуы мүмкін)

Әртүрлі кәсіби салалардағы және әртүрлі тәжірибесі бар жас көшбасшылардың қатысуы құпталады.

Жиын – 150 жастар өкілі – ASEM серіктес елдерінің әрқайсысының кем дегенде 1 өкілі.

Өтінім беру мерзімі – 2021 жылғы 3 ақпанға дейін. Поштаға өтінімді растайтын хат келеді. Іріктеу нәтижелері – ақпан айының ортасы (нәтижесі бар хат болады).

Кім: 51 серіктес елдің бірінің азаматы (Ресей), стдент / кәсіпкер / оқытушы / ғалым / 18-30 жас аралығындағы жас кәсіпқой, ағылшын тілінің жоғары деңгейі (жазбаша және ауызша)

Басқа іріктеу критерийлеріне сәйкес келемін  және тиісті профильге иемін деп санайтын, 30 жастан асқан үміткерлер өтініш бере алады және ол қарастырылатын болады. Бірақ барлық талаптарды орындайтындарға басымдық беріледі.

Өтінім қалай бағаланады: АСЕФ жастар саммитіне қатысты іс-шараларға қатысудың қазіргі немесе бұрынғы тәжірибесі (тәжірибе мен білімге қарамастан, әрдайым жаңа және инновациялық идеялары бар жаңа адамдарды іздейді); білім мен дағдылардың жобаларға қосқан үлесі; уәждемелік хаттың өзіндік ерекшелігі; жұмыс тәжірибесі және/немесе Азия-еуропалық қатынастарға деген қызығушылық.

2 сертификат беріледі: АСЕФ және Камбоджаның Халықаралық қатынастар және халықаралық ынтымақтастық министрлігінің сертификаты, сондай-ақ Натолиндегі Еуропалық колледждің және креативті көшбасшылық орталығының сертификаты.

Сондай-ақ, курстардан, тренингтерден өткені туралы сертификаттар беріледі.

Егер ASEFYLS4 саммиті физикалық түрде (жергілікті жерде) өтетін болса, онда бұл АСЕФ үшін маңызды болады және оның серіктестері қатысушылардың денсаулығы мен қауіпсіздігін қамтамасыз етуі керек. Осылайша, сайттағы қатысушылардың жалпы саны еңбекті қорғау және қауіпсіздік техникасы саласындағы жергілікті басқару саясаты және ASEF талаптары негізінде анықталады және шектелуі мүмкін.

ASEF және оның серіктестері шетелден Кабожаға және кері қарай сапар шегетін қатысушылардың белгілі бір санына сапарға субсидия береді. Жол жүру субсидиясының сомасы тікелей таңдалған қатысушыларға жарияланады және қатысушы саммитке нақты қатысқан жағдайда ғана төленеді.

Ұйымдастырушылар ұсынады:

Қатысу немесе тіркелу үшін ешқандай жарна талап етілмейді.

Толық ақпарат және сайтқа тіркелу формасы

Сіз сондай-ақ осы сілтеме бойынша тіркеле аласыз

Бағдарлама

Дереккөз: https://www.spbume.kk/ru/viewnews/3013/