ҒЫЛЫМИ АҚПАРАТТЫҢ ШЫНАЙЫЛЫҒЫН БАҒАЛАУ МӘСЕЛЕЛЕРІ – профессор Бобровтың (Жаңасібір) негізгі баяндамасымен өтетін халықаралық вебинар

30.03.2021 Барлық жаңалықтар

ҒЫЛЫМИ АҚПАРАТТЫҢ ШЫНАЙЫЛЫҒЫН БАҒАЛАУ МӘСЕЛЕЛЕРІ – профессор Бобровтың (Жаңасібір) негізгі баяндамасымен өтетін халықаралық вебинар

Басқару жүйелері мен IT-технологиялардың жаңа мүмкіндіктері – вебинарлар топтамаларының жалпы бағыттылығы осындай, оның ұйымдастырушысы – Ғұмарбек Дәукеев атындағы Алматы энергетика және байланыс университеті «Автоматтандыру және басқару» кафедрасының зерттеуші-профессоры, техника ғылымдарының докторы Ирбулат Туремуратович Утепбергенов.

Профессор Утепбергеновтың вебинарлары түрлі отандық университеттер ғалымдарының кездесу орнына айналып қана қоймай, Қазақстаннан тыс жерлерге де қадам басты деп айтуға болады. Бұл ретте әрбір жаңа кездесумен қатысушы жоғары оқу орындарының саны артуда. Бұл жолы вебинарды АЭжБУ Жаңасібір мемлекеттік экономика және басқару университеті сияқты жоғары білім беру саласындағы беделді оқу орнымен бірлесіп және «Тұран» университетінің қатысуымен ұйымдастырды.

Алдағы вебинар қазақстандық ғалымдар, магистранттар, докторанттар мен оқытушылар үшін де, ресейлік әріптестер үшін де маңызды болып табылатын ғылыми ақпараттың дұрыстығын бағалау мәселелеріне арналған.

Негізгі баяндамашы – техника ғылымдарының докторы, ЖМЭБУ Қолданбалы информатика кафедрасының профессоры Леонид Куприянович Бобров. Оның баяндамасының тақырыбы – «Ғылыми ақпараттың сенімділігі: сеніңіз, бірақ тексеріңіз (тәжірибеден алынған мысалдар)».

Л.К. Бобров – шамамен үш жүзге жуық жарияланған жұмыстардың, соның ішінде 11 монографияның және ақпараттық және аралас технологиялар бойынша оқу құралдарының авторы.

Л.К. Бобровтың ғылыми қызығушылықтары: әлемдік ақпараттық ресурстар мен жүйелер, ақпараттық менеджмент, ғылыми-техникалық және бизнес-ақпараттарды басқару.

Оқылатын курстар (аспирантура, магистратура, бакалавриат): «Ақпараттық барлау», «Ғылым мен білімдегі ақпаратты іздеу», «Ақпараттық ресурстарды басқару», «Бұлтты сервистер мен ресурстар», «Бизнес-ақпаратты басқару», «Ақпараттық және желілік технологиялардың өзекті теориялық және қолданбалы мәселелері», «Ақпараттық жүйелерді басқару», сондай-ақ ІТ-бағыттар бойынша оқитын аспиранттар мен магистранттарға арналған бірқатар авторлық курстар.

«Ғылыми ақпараттың шынайылығын бағалау мәселелері» вебинары 2021 жылғы 1 сәуірде Алматы уақыты бойынша 17.30-да өтеді.

Вебинар Microsoft Teams платформасында ұйымдастырылады, келесі гиперсілтеме арқылы қолжетімді:

Ұйымдастырушы: АЭжБУ зерттеуші-профессоры, т.ғ.д. И.Т. Утепбергенов (i.utepbergenov@aues.kz ).

Бұдан бұрын, наурыз айында профессор Утепбергеновтың тобы техника ғылымдарының докторы, Л.Гумилев атындағы ЕҰУ профессоры                               М.А. Бейсенбидің негізгі баяндамасымен «Динамикалық жүйелердің тұрақсыз және детерминистік хаотикалық режимдерін зерттеу және басқару» тақырыбында вебинар ұйымдастырды. Вебинарға АЭжБУ «Автоматтандыру және басқару» және ЕҰУ «Жүйелік талдау және басқару»  кафедраларының оқытушы-профессорлар құрамы қатысты.