Шаңғы акробатика бойынша американдық команда Алматыға келді! АЭжБУ студенттері сенбі, 29 ақпан күні American Space-де олардың ашық кездесуіне барды

02.03.2020 Барлық жаңалықтар

Шаңғы және сноуборд бойынша АҚШ командасы Алматыда FIS World Cup 2020 фристайлдан әлем Кубогына қатысу үшін ұшып келді. Әлем кубогы 2 пән бойынша өтті: параллельді могул және шаңғы акробатика. Сонымен фристайл дегеніміз не? Шаңғыдағы Фристайл келесі пәндерден тұрады: шаңғы акробатика, могул, ски-кросс, шаңғы хафпайп, слоупстайл. Шаңғы акробатикасы 1950 жылдары Олимпиада алтын жүлдегері Альпі Штейн Эриксенмен танымал болды. Халықаралық шаңғы спорты федерациясы 1979 жылы фристайлды спорт деп мойындады, ал шаңғы фристайлынан бірінші Әлем чемпионаты 1980 жылы өткізілді, ал 1986 жылы Тинде, Францияда фристайлдан бірінші Әлем чемпионаты өтті. Фристайл Калгаридегі 1988 жылғы Олимпиада ойындарында спорттың көрнекті түрі болды. Альбервилдегі 1992 жылғы Қысқы Олимпиада ойындарында американдық спортшы Донна Вайнбрехт әйелдер командалары арасында фристайлдан бірінші алтынды жеңіп алды.  Шаңғы акробатикасы 1994 жылы Лиллехаммер қаласында өткен Олимпиада ойындарында ресми олимпиадалық пәндердің бір бөлігі болып табылды.

Шаңғы акробаттары командасы 29 ақпан күні American Space-де өз жарыстарынан кейін келесі күні кездесу өткізді. Олар Алматыда FIS Freestyle World Cup 2020 қатысу тәжірибесімен бөлісті,сондай-ақ экстремалды спорт түрлері бойынша кәсіби спортшылар ретінде өз өмірлері туралы әңгімелеп берді. АЭжБУ студенттері оқытушы Л.Д. Сергеевамен бірге іс-шараға қатысып, өз сұрақтарын қойды, «Тіл білімдері» кафедрасы автограф алып, командамен естелікке суретке түсті.

Команда туралы толық ақпарат: usskiandsnowboard.org