Бекшин Алматы үшін жаңа қаулыға қол қойды

26.08.2021 Барлық жаңалықтар

Алматының бас мемлекеттік санитарлық дәрігері Жандарбек Бекшин коронавирустық инфекцияның алдын алу шаралары туралы жаңа қаулыға қол қойды" деп хабарлайды Бекшин Алматы үшін жаңа қаулыға қол қойды

Алматының бас мемлекеттік санитарлық дәрігері Жандарбек Бекшин коронавирустық инфекцияның алдын алу шаралары туралы жаңа қаулыға қол қойды, деп хабарлайды  Tengrinews.kz тілшісі.

Құжат қаланың білім беру ұйымдарында оқитындар арасындағы карантиндік шараларға арналған. Мәселен,  2021-2022 оқу жылында штаттық режимде оқытуға рұқсат етіледі.

Педагогтар мен қызметкерлер 100 пайызға (қарсы көрсетілімдері бар адамдардан басқа) егілуі тиіс. Ұйымдарға кірген кезде Ashyq орнатылуы керек. Медициналық маскалар кию міндетті.

Вакцинациясы бар студенттерді, сондай-ақ 18 жасқа толмаған және медициналық қарсы көрсетілімдері бар студенттерді жатақханаларға орналастыруға болады. Вакцинацияны аяқтамаған студенттер үшін егу пункттері, көшпелі бригадалар ұйымдастырылуы тиіс.

Шетелдік студенттер мемлекеттік шекараны кесіп өткеннен кейін үш тәуліктен кешіктірілмей алынған вакцинацияның толық курсы және тестілеудің теріс нәтижесі болған кезде оқуға жіберіледі.

Респираторлық инфекция (жөтел, мұрынның бітелуі, температура 37 градустан жоғары) белгілері бар адамдар білім беру ұйымына кірмеуі тиіс.

Толық құжатпен сілтеме бойынша танысуға болады.

Tengrinews.kz материалдар бойынша // Бекшин Алматы үшін жаңа қаулыға қол қойды //Автор: Tengrinews.kz -2021-26 тамыз.