АЭжБУ-да Цифрлық зертхананың ашылуы

29.09.2021 Барлық жаңалықтар

29 қыркүйек күні АЭжБУ-да PROLab цифрлық зертханасының салтанатты ашылуы өтті, онда жоғары сынып оқушылары мен талапкерлерде Apple компаниясының компьютерлерінің соңғы үлгілерінде жаңа мамандықтарды игеру мүмкіндігі пайда болады.

Жоба Президент Қ.К. Тоқаевтың Жолдауын іске асыру аясында іске қосылды, онда ол Қазақстанда цифрландырудың маңыздылығын атап өтіп, 100 мың жоғары білікті IT-мамандарды даярлауды тапсырды. Цифрлық зертхананың ашылуы — бұл бәсекеге қабілетті жас ұрпақтың дамуы үшін қажетті жағдайлар жасауға ұмтылу. Зертхананың ашылуы жас мамандарды тартуға және АЭжБУ түлектерін даярлау сапасын жақсартуға бағытталған.

Білім алушылар үшін жаңа мүмкіндіктер  IT-инжиниринг кафедрасының негізінде дамыту жоспарланып отырған иммерсивті және нейротехнологиялармен жақынырақ танысуға мүмкіндік береді.

Зертхананың ашылуына Нұрсұлтан Назарбаев Қорының өкілдері, АЭжБУ басшылық құрамы, iTeacher Academy өкілдері, "SOS Алматы балалар ауылы" ЖББМ балалары, Медеу және Жетісу аудандары әкімдігінің аз қамтылған отбасыларының балалары, LG өкілдері және білім алушылар қатысты. Ресми бөлім аяқталғаннан кейін қосымшалар дизайнері  жаңа мамандығын зерттеуге арналған сабақтар топтамасы өтті. Шеберлік сабақтарына түзету мектептері мен әлеуметтік мекемелерден балалар шақырылды.