Алматы трагедиясына байланысты Алтай мемлекеттік университетінің үндеуі

13.01.2022 Барлық жаңалықтар

Құрметті әріптестер, достар!

Қазақстанда Жаңа Жылдың алғашқы күндері қайғылы оқиғалардан басталды: елдегі бейбітшілік пен тыныштық бұзылды, азаматтардың өмірі мен денсаулығының қауіпсіздігіне қауіп төнді. Өкінішке орай, зардап шеккендер де жоқ емес. Осы қиын  күндерде біз Қазақстанның барлық жоғары оқу орындарының өкілдері - Азия университеттері қауымдастығының мүшелеріне шынайы қолдау сөздерімен қолдау көрсеткіміз келеді.
Барлық қазақстандықтардың тағдырына деген алаңдаушылық пен қайғы-қасіретті бөлісе отырып, біз қазақ халқының даналығы мен бірлігі, ел басшылығының дағдарысты қысқа мерзімде шешуге, бейбітшілікті, тыныштық пен ұлттық келісімді қалпына келтіруге мүмкіндік беретініне сенімдіміз.
Азия университеттері қауымдастығының құрамындағы біздің көпжылдық ортақ қызметіміз жоғары оқу орындарын біріктіру халықаралық ұжымдарды құруға, ғылыми және білім беру жобаларын дамытуға ғана емес, саяси сілкіністер кезінде бұзу қиын, кейде мүмкін болмайтын адами достық қарым-қатынастардың осындай берік іргетасын құруға және сақтауға мүмкіндік беретінін көрсетеді.
Құрметті әріптестер, біздің ғылыми, білім беру және ең бастысы адами байланыстарымыздың арқасында біз осы қиын кезеңдерде бір-бірімізге қолдау көрсетіп, алдағы уақытта ынтымақтастығымызды жалғастырамыз деп сенеміз.

АлтМУ ректоры С.Н. Бочаров

Азия университеттері қауымдастығының Вице-президенті, АлтМУ Президенті С.В. Землюков