Ғұмарбек Дәукеев атындағы АЭжБУ мен TechGarden Ынтымақтастық және өзара іс-қимыл туралы меморандумға қол қойды

11.04.2022 Барлық жаңалықтар

Ғұмарбек Дәукеев атындағы Алматы энергетика және байланыс университеті мен "Инновациялық технологиялар паркі" (Tech Garden) дербес кластерлік қоры Ынтымақтастық және өзара іс-қимыл туралы меморандумға қол қойды. Осы Меморандумның мақсаты Индустрия 4.0, ақылды технологиялар, энергиямен қамтамасыз ету, энергия тиімділігі және Қазақстанның өнеркәсіптік кәсіпорындары қызметкерлерінің құзыреттерін арттыру саласындағы бірлескен инновациялық жобаларды дамыту болып табылады.

-45 жылдан астам уақыт бойы университет экономиканың жоғары технологиялық және стратегиялық салалары үшін инженерлік - техникалық кадрларды даярлауда, - деді АЭжБУ ректоры Сауле Сагинтаева. - АЭжБУ түлектері отын-энергетика кешенін және экономиканы декарбонизациялау және экологияландыру, сондай-ақ оның салаларын цифрландыру бойынша коммуникация желілерін жаңғырту мәселелерін шешеді. Бүгінде университетте жеті жарым мыңнан астам студент білім алуда, олардың 85% - ы-мемлекеттік грант иегерлері. Бұл біздің білім беру бағдарламаларымыздың қажеттілігі мен келешегін көрсетеді, өйткені Индустрия 4.0 үшін кадрлар даярлау басымдыққа ие. Түлектерді жұмысқа орналастырудың жоғары көрсеткіші-бұл біздің университеттегі білім сапасының сөзсіз мойындалуы.

TechGarden миссиясы өнеркәсіптік кәсіпорындарды, жоғары оқу орындарын және инновациялық компанияларды цифрлық трансформациялауда қолдау көрсету және цифрлық технологияларды белсенді енгізуді ынталандыру үшін экожүйе құру болып табылады.

- Экожүйені құру үшін біз университеттеріміздің мүмкіндіктерін, яғни оқыту мен біліктілікті арттыруды қолданамыз, - деді Tech Garden бас директоры Асқар Сембин. - - Дербес кластерлік қор ретінде біз Smart Industry Management Platform (DIMP) сандық платформасын ұсынамыз, оның негізінде сапалы IT-шешімдер пулы жиналады, ал өнеркәсіптік кәсіпорындар өздерінің нақты міндеттерін орналастырады. Платформаның жұмыс істеу принципі-Ашық инновациялар. Өнеркәсіптік кәсіпорындар Tech Garden құрған Технологиялық даму орталықтарын қоса алғанда, отандық IT-компаниялардың күшімен өз міндеттері үшін ең тиімді шешімдерді тез табады.