НИНА ГАВРИЛОВНА БОРИСОВАНЫ 70 ЖАСҚА ТОЛУ МЕРЕЙТОЙЫМЕН ҚҰТТЫҚТАЙМЫЗ!

19.06.2022 Барлық жаңалықтар

19 маусымда жылу энергетикалық қондырғылар кафедрасының доценті Нина Гавриловна Борисова өзінің 70 жылдық мерейтойын атап өтеді.

Нина Гавриловна Борисованың жалпы еңбек өтілі 48 жыл, оның ішінде ғылыми-педагогикалық өтілі 42 жыл. Н.Г. БорисоваоОқу сабақтарының барлық түрлерін жоғары педагогикалық деңгейде өткізеді.

Н.Г. Борисова ҚР жаңартылатын энергия көздерін енгізуді және энергия үнемдеу жағдайын зерттеу бойынша БҰҰ жобасына, сондай-ақ ЮНЕСКО-ның «Орталық Азияда жаңартылатын энергия көздерін пайдалану бойынша істердің жағдайы. Оларды пайдалану перспективалары және кадрлар даярлаудағы қажеттіліктер» жобасына қатысты. Жобалардың қорытындылары бойынша бірлескен авторлықта кітап шығарылып, шолу жарияланды.

Нина Гавриловна практикалық және зертханалық сабақтарды өткізуде интерактивті әдістерді енгізеді. Кафедра білім алушы студенттерге ұсынатын білім беру қызметтерінің сапасын бағалау мақсатында сауалнама жасап, жылу энергетиктерінің түлектеріне сауалнама жүргізді.

Н.Г. Борисова бакалавриаттың екі пәні және магистратураның үш пәні бойынша типтік бағдарламалардың бірлескен авторы. Нина Гавриловна кафедрада «Ақпараттық технологиялар негізінде инженер-жылу энергетиктерін даярлау сапасын бақылау» мемлекеттік бюджеттік ғылыми - зерттеу жұмысын жүргізудің бастамашысы және ғылыми жетекшісі.

Нина Гавриловна жыл сайын кафедралық турдың ұйымдастырушысы, сондай-ақ АЭжБУ және ЖЭҚ кафедрасының студенттік ҒТК өткізу бойынша комиссияның мүшесі болып табылады. Жыл сайын оның жетекшілігімен студенттер студенттік ғылыми-техникалық конференцияға баяндамалар дайындайды және бірнеше рет СҒЗЖ республикалық конкурсының жүлдегері, «Білім беру саласының үздігі-2021» халықаралық конкурсының докторанты атанды.

Доцент Н.Г. Борисованың жұмысы жауапкершілігімен, бастамашылдығымен, жоғары орындаушылық тәртібімен ерекшеленеді. Ол студенттерге объективті, талапшыл, мейірімді көз қараспен қарайды.

Н.Г. Борисова ISO50001 жетекші энергоаудитор және энергетикалық менеджмент жүйесі саласындағы маман болып табылады, «Жылу энергетикасы» мамандығы бойынша республикалық және университетаралық олимпиадалардың ұйымдастырушысы және жетекшісі болып табылады. Н.Г. Борисова біліктілігін үнемі арттырып отырады, сала мамандарының біліктілігін арттыру бойынша тақырыптық семинарлар жүргізеді.

Ғұмарбек Дәукеев атындағы Алматыэнергетика және байланыс университетінің ұжымы Сізге мол бақыт, зор денсаулық тілейді! Барлық бастамаларыңыз табысты болсын, жетістіктерге жете беріңіз! Сіздің кәсіби шеберлігіңіз бен адалдығыңыз біздің елімізге ұзақ уақыт қызмет етіп, жаңа жетістіктерге негіз болсын!