Университеттің академиялық саясатына өзгерістер енгізіледі

21.03.2020 Барлық жаңалықтар

АЭжБУ академиялық саясатына Ғылыми кеңестің 2020 жылғы 17 наурыздағы шешімімен келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілді:

«ОҚУ САБАҚТАРЫНА ҚАТЫСУҒА ҚОЙЫЛАТЫН ТАЛАПТАР» академиялық саясат бөліміне абзацпен мынадай мазмұн толықтырылсын:

«Қашықтықтан оқыту форматында онлайн-сессияны өткізу кезінде сабаққа қатысуды оқытушы әрбір білім алушының аккаунтынан ағынның бейнетрансляциясы негізінде, сондай-ақ пайдаланылатын платформа мен сервистің (ZOOM және т.б.) байланыссыз онлайн-сессияға қатысушылардың іс-әрекеттері туралы деректер (логам) бойынша есепке алады. Пайдаланылатын платформа немесе сервис құралдарымен білім алушылармен үнемі көзбен шолып байланыс болмаған жағдайда оқытушы білім алушының сабақты дәлелсіз себептермен босатуын белгілейді. Бейне ағындарды тарату мүмкіндігінен айыратын техникалық проблемалар болған жағдайда, білім алушының сабаққа нақты қатысуын растау оқытушыға жүктеледі (мерзімді дауыстық сұрау, вотсап, жеделхаттар, тартуға арналған контенттік сұрау және т. б.)».

"АҚПАРАТТЫҚ ЖҮЙЕЛЕР ЖӘНЕ БІЛІМ АЛУШЫЛАРМЕН КОММУНИКАЦИЯ ҚҰРАЛДАРЫ" академиялық саясат бөліміне абзацпен мынадай мазмұн толықтырылсын:

«Университет оқытушылары, қызметкерлері мен білім алушылары қашықтықтан оқыту немесе жұмыс форматында онлайн-сессияны (бейне ағындарын трансляциялау) өткізу кезінде визуалды және сөйлеу этикетін, атап айтқанда:

1. ресми дресс-кодқа сәйкес келетін таза сыртқы түрі болуы;

2. дененің ашық бөліктерін көрсетуге жол бермеу;

3. экран кадрларында арандатушылық және / немесе Қазақстан Республикасы заңнамасының нормаларын және бейнелердің, оның ішінде киім мен фонда мораль нормаларын бұзатын болмауы шараларын қабылдау;

4. сленгті және нормаланбаған лексиканы қолданбау;

5. осы курс бойынша білім алушы болып табылмайтын адамдарды трансляцияға тартпау;

6. үй жануарларын көрсетпеу;

7. назар аудартуға немесе сабақтың қалыпты жүрісінің бұзылуына немесе академиялық сипаттағы өзге де іс-шараларға әкеп соқтыруы мүмкін кез келген өзге іс-әрекеттер жасамауға.

Білім алушы көрсетілген талаптарды бұзған жағдайда оқытушы немесе академиялық немесе әкімшілік өкілеттіктері бар кез келген басқа тұлға білім алушының осы сабаққа/іс-шараға қол жеткізуін тоқтатуы немесе оқшаулауы және осы студенттерге дәлелсіз себептермен сабақты жіберу (үзу) фактісін бекітуі тиіс.

Аталған ережелерді бұзу сипатына қарай, университет әкімшілігі, оқытушылар мен білім алушылар тәртіп бұзушыны тәртіптік жауапкершілікке тарту мақсатында тиісті институттың дирекциясына жүгінуге құқылы».

Академиялық саясат