«'Energo Talents' студенттерінің он күндігі: Алматы облысындағы қазыналарға саяхат»

«'Energo Talents' студенттерінің он күндігі:  Алматы облысындағы қазыналарға саяхат»

12.10.2023 Барлық жаңалықтар

Университет 1-курс студенттерін ғылыми, қоғамдық және салауатты өмірге, сонымен қатар олардың дағдылары мен қабілеттіліктерін барынша анықтау мақсатында қызықты іс-шара - "Energo Talents" 1-курс студенттерінің он күндігін өткізді. Бұл бастама жаңа студенттер үшін жетекші жұлдызға айналды және оларға Алматы облысының бай тарихы және табиғатымен танысуға бірегей мүмкіндікті берді.

Іс-шара аясында 8-қазан күні студенттер бірнеше бағыт бойынша бөлініп, 300 адам санымен қызықты географиялық саяхатқа аттанды, ол келесі пункттерді қамтыды:

Есік өзені және Сақ қорғандары: Саяхаттың бұл бөлігінде студенттер Есік көлінің сұлулығын тамашалап, өңірдің көне тарихының айғағы болып табылатын Сақ қорғандарын зерттей алды.

Шарын шатқалы және Қорғандар аңғары: Шарын шатқалында студенттер таң қалдыратын табиғатпен кездесіп, оның тарихи маңыздылығын білді.  Қорғандар аңғарындағы Н.Северцова, А.Н.Краснова және Шоқан Уәлиханов сияқты ғалымдар мен зерттеушілердің қалдырған қызықты іздерін ұсынатын сай-сала, осы аймақта орналасқан.

Тамғалы-Тас – Көшпенділер қаласы: Іле өзенінде орналасқан Тамғалы-Тас мекенінде студенттер көптеген петроглифтер мен Тәңірлердің жұмбақ суреттерін, Будданың суреті мен көне түрік руна жазбаларын қоса алғанда тапты. Бұл жер ашық аспан астындағы будда ғибадатханасы болып табылады және Қазақстан Үкіметінің қорғауында.

Осы жерлердің әрқайсысы студенттерге Алматы облысының тарихына, мәдениеті мен табиғатына шолу жасауға бірегей мүмкіндік берді. Шамамен 12 млн тарихы бар Шарын шатқалының мөлдір таулары саяхат қатысушыларына ұмытылмас әсер қалдырды. Тамғалы-Тас ежелгі петроглифтері мен руна жазулары студенттерге осы таңғажайып аймақтың өткеніне бірегей нұсқаулық болды.

"Energo Talents" 1-курс студенттерінің осы он күндігі студенттердің білімін байыта ғана қоймай, онымен қоса оларға оқуда және өмірде есте қалатын тәжірибе мен шытырман оқиғаларды беріп Қазақстанның мәдениеті мен тарихымен байланысты нығайта түсті.