Energo University-де физика бойынша ғылыми-тәжірибелік конференция жеңімпаздарын марапаттады

13.02.2024 Барлық жаңалықтар

Energo University-де (Ғұмарбек Дәукеев атындағы Алматы энергетика және байланыс университеті) 1 және 2-курс студенттері арасында физика бойынша ғылыми-тәжірибелік конференция жеңімпаздарын марапаттау өткізілді.

Конференцияға студенттердің 20 ғылыми жұмысы жіберілді. Байқау комиссиясы студенттердің баяндамаларын тыңдап және қарастырған соң жеңімпаздарды анықтады. Орындар келесі реттілік бойынша үлестірілді:

Қазақ бөлімі бойынша

1-орын

Куаныш А., Жамашов А. (гр.СИБк-22-5). «Қарапайым стирлинг қозғалтқышы».

Ғылыми жетекшісі: аға оқытушы Сарсенбаева С.Н.

2-орын

1. Мергенгалиев М., Сандыбеков И. (гр. АУк-22-3). «Қазіргі уақыттағы дүниежүзілік жылымық әсері». Ғылыми жетекшісі: аға оқытушы Сыздыкова Р.Н.

2. Нұрдаулет Р. (гр. ЭЭк-22-8). «Физикадағы жаңа ашылулар: Нейтрино және

оның массасы».

Ғылыми жетекшісі: аға оқытушы Калыкпаева Р.С.

1. Бағытжанов Е., Оразбаев А. (гр. АУк-22-3). «Жаңартылған энергия көздері».

Ғылыми жетекшісі: аға оқытушы Сыздыкова Р.Н.

2. Бибанова А., Нурбеков Е. (гр. СИ-22-4). «Пиролиз деревянной биомассы».

Ғылыми жетекшісі: доцент Алджамбекова Г.Т.

3. Отарбаев А., Еске А. (гр. СИ-22-4). «Разработка и реализация автоматизированной системы контроля высоты ветрогенератора».                                                                                            Ғылыми жетекшісі: доцент Алджамбекова Г.Т.

Орыс бөлімі бойынша

1-орын

Баратов И., Друзин Д. (АУ-22-7 тобы) «Практические возможности качера Бровина». Ғылыми жетекшісі: аға оқытушы Наурызбаева Г.К.

2-орын

1. Ким Р., Талгатулы А. (ЭЭа-22-1 тобы). «Модуль Пельтье и его применение».

Ғылыми жетекшісі: п.ғ.к. доцент Саламатина А.М.

2. Уалиев А., Толысбаев Т. (СИ-22-4 тобы). «Симуляция квантового туннелирования путем решения временного уравнение Шредингера».                                                                        Ғылыми жетекшісі: доцент Алджамбекова Г.Т.

3-орын

1. Бакберген Ж. (ЭЭа-22-1 тобы). «Физические основы водородной энергетики».

Ғылыми жетекшісі: п.ғ.к., доцент Саламатина А.М.

2. Сапар Еркебулан (ВТПО-22-3 тобы). «Исследование двойной звезды V356SGR». Ғылыми жетекшісі: доцент Абдикасова А.А.

3. Тарабыкин Я., Тарабыкин М. (ИС-22-5,6 тобы). «Поляризация света».

Ғылыми жетекшісі: доцент Алджамбекова Г.Т.

Физика және электр техника кафедрасы