Energo University оқытушылары – Халықаралық ЖОО аралық жазғы болашақ энергетиканың инженерлері мектебінің қатысушылары

07.08.2024 Барлық жаңалықтар

"Энергиямен қамтамасыз ету және электр жетегі" кафедрасының аға оқытушылары Думан Шаймұратұлы Аманбек пен Мархабат Шахмаранович Сакитжанов Energo University (Ғұмарбек Даукеев атындағы Алматы энергетика және байланыс университеті) ИНЖИР-2024 болашақ энергетик инженерлерінің халықаралық жазғы мектебіне қатысты, ол Екатеринбургте (Ресей Федерациясы) өтті.

Университеттің негізінде елімізде цифрлық энергетика қажеттіліктері үшін мамандарды даярлайтын ENERGYNET.LAB зертханасы жұмыс жасайтын жалғыз университет болғандықтан, бұл іс-шарада Energo University Қазақстанды таныстырды. Бұл зертхана ағымдағы жылдың көктемінде "Таврида Электрик" компаниясының және "Энерджинет" жобасының қолдауымен ашылған.

ИНЖИР-2024 Жазғы мектебі аясында жас мамандар, мамандық студенттері және жетекші техникалық жоғары оқу орындарының оқытушылары энергетика саласындағы білімдері мен тәжірибелерімен алмасты, тұрақты энергетиканың өзекті мәселелерін, "Энерджинет" жобалары үшін жаңа технологиялық шешімдерді талқылады. Бағдарлама жетекші сарапшылардың дәрістерінен, интерактивті семинарлардан, зертханалық жұмыстардан және энергетикалық инфрақұрылым нысандарына экскурсиялардан тұрды.

Мектептің негізгі сәттерінің бірі энергетика саласындағы инновациялық шешімдер жасауға бағытталған жобалар бойынша командалық жұмыс болды. Бұл қатысушыларға теориялық білімдерін практикада қолдануға ғана емес, сонымен қатар командалық жұмыс және жобаны басқару дағдыларын дамытуға мүмкіндікті берді.