Energo University ректоры ҚР Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің Қоғамдық кеңесінің мүшесі болып сайланды

13.09.2024 Барлық жаңалықтар

13 қыркүйекте Астанада Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс - қимыл агенттігінің төрағасы Асхат Жұмағалидің төрағалығымен Агенттік жанындағы Қоғамдық кеңестің жаңартылған құрамының бірінші отырысы өтті. Қоғамдық кеңестің құрамына 17 адам кірді - қоғамдық және саяси қайраткерлер, депутаттар, ғалымдар, академиялық орта өкілдері, оның ішінде Energo University ректоры Ғ. Нығыметов.

Бірінші отырыс барысында кеңестің жаңартылған құрамы қызметінің ұйымдастырушылық мәселелері, сыбайлас жемқорлыққа қарсы саясат талқыланып, кеңес төрағасы сайланды.

Қоғамдық кеңестің құрамына Ғани Нығыметовтың сайлануы тек ректордың жеке беделінің көрсеткіші ғана емес, Energo University ұжымының да беделін айғақтайды, сонымен қатар академиялық ортада сыбайлас жемқорлық көріністеріне мүлдем төзбеушілік мәселелеріне бірінші кезекте мән берілетін ЖОО-ның өзіне де үлкен жауапкершілікті жүктейді.

Кеңеске табысты жұмыс пен қоғамымызда сыбайлас жемқорлыққа қарсы мәдениетті қалыптастыру жөніндегі мақсаттарға қол жеткізуді тілейміз.

Анықтама:

Әлеуметтік кеңес Қазақстан Республикасының сыбайлас жемқорлыққа қарсы агенттігінің консультативтік-кеңесші, бақылаушы органы болып табылады, сонымен қоса ол Қазақстан Республикасының сыбайлас жемқорлыққа қарсы агенттігі тарапынан құрылады.

Әлеуметтік кеңес агенттіктің азаматтық қоғаммен өзара әрекеттесуін қамтамасыз етіп, мемлекеттік саясатты халыққа есеп беретін мемлекет қалыптастыру мақсатында жүзеге асырады.