19.05.2021 Барлық жаңалықтар

2021 жылғы 18 мамырда «Ғұмарбек Дәукеев атындағы Алматы энергетика және байланыс университеті» КЕАҚ «ЦТК» ЖШС-мен (орталық жылу тарату компаниясы, Көкшетау қаласы) кездесу өтті.

Кездесуде «ЦТК» ЖШС атынан компанияның аға серіктесі Заурбек Сейілбекұлы Аяған, бас директоры – Айтмаков Рахат Тасболатұлы және HR қызметінің басшысы –Бауыржан Ергенбекұлы Сакупов сөз сөйледі.

АЭжБУ атынан ғылыми және инновациялық қызмет жөніндегі проректор А.А. Саухимов, ҒКД директоры Д.Ж. Джексенбинов, БАИ директоры Р.К. Сатова, ЖЭБЖИ директоры Б. Бахтияр, "ИМК" және "АБ" кафедраларының меңгерушілері Е.С. Үмбетов және И.А. Федоренко, сондай-ақ ЖЭҚ кафедрасының профессоры-академик, т.ғ.д. Б.К. Алияров және профессор, техника ғылымдарының докторы Р.К. Орумбаев қатысты.

Кездесу "АЭжБУ" КЕАҚ мен "ЦТК"ЖШС арасындағы тығыз ынтымақтастықты дамыту мәселелеріне арналды.

«ЦТК» ЖШС колледж, бакалавриат және магистратура білім алушылары мен түлектері атынан Жылу энергетикасы мамандарына үлкен қызығушылық танытып, оларды толық жұмысқа орналастыруды (әлеуметтік қамсыздандыруды қоса алғанда) ұсынды. Сондай-ақ, «ЦТК» ЖШС нысандарында көмірді жағу, қазандықтарды жобадан тыс отын түрлеріне ауыстыру, энергетикалық аудит жүргізу және көмір қазандықтарында отынды тиімді жағу жобаларын іске асыру мәселелері бойынша АЭжБУ тарапынан ҒЗЖ және ҒЗТКЖ шешімдерін іске асыру шеңберінде ғылыми ортада өзара тиімді қарым-қатынастарды дамыту тақырыптары қозғалды.

Кездесу шеңберінде екі тараптың тығыз өзара байланысының келесі негізгі бағыттары белгіленді, оның ішінде: «ЦТК» ЖШС инженерлік-техникалық персоналының біліктілігін арттыру курстарынан өтуі, Жылу энергетикасы, автоматтандыру және басқару бағыттары бойынша техникалық тапсырма бойынша ғылыми-іздестіру қызметін орындау, Жылу энергетикасы мамандығының Болашақ түлектері үшін бітіру біліктілік жұмыстарының тақырыптарын ұсыну, сондай-ақ бітірушілерге жұмыс орындарын ұсыну мүмкіндіктерін қарау, оқу процесінің үздіктеріне стипендиялар ұйымдастыру және кейіннен жұмысқа орналастыру арқылы гранттар бөлу.