20.05.2021 Барлық жаңалықтар

2021 жылғы 19 мамырда АЭжБУ 2025 жылға дейінгі зерттеу үлгісіндегі университетке трансформациялану стратегиясын жүзеге асыру шеңберінде Омар Тұрғанбек атындағы "Ақпараттық қауіпсіздік мәселелері" ғылыми-техникалық орталығы жанынан "Сымсыз желілер қауіпсіздігі және криптожүйелерді құру" оқу – ғылыми зертханасының ашылуы өтті (Орталық жетекшісі – саяси ғыл., канд., ХАА академигі, Ақпараттық жүйелер және киберқауіпсіздік кафедрасының қауымдастырылған профессоры Бердібаев Р.Ш.).

Тұрғанбек Қалиұлы әріптестері мен студенттер арасында үлкен беделге ие болды. Оның табандылығы мен ақыл-парасатының арқасында осы ғылыми-техникалық орталықты жүзеге асыру идеясын жүзеге асыру мүмкін болды, кейіннен университет басшылығы бірауыздан оның есімін берді.

"Сымсыз желілердің қауіпсіздігі және криптожүйелерді жобалау" зертханасын  Ақпараттық жүйелер және киберқауіпсіздік кафедрасымен бірлесіп, ғылыми зерттеулерді орындау және "Ақпараттық қауіпсіздік жүйелері" білім бағдарламасының студенттері үшін білім беру процесін ұйымдастыру үшін пайдалану жоспарлануда. Практикадан өту үшін "Ақпараттық қауіпсіздік мәселелері" ҒТО-ға жіберілген "Ақпараттық қауіпсіздік жүйелері", "Ақпараттық жүйелер" және "Есептеу техникасы және программалық қамтама" білім бағдарламаларының магистранттары жетекшілерімен және орталық қызметкерлерімен бірге зерттеу жұмысымен айналысатын болады.