СЫЗДЫКОВ МУРАТ КАНАТУЛЫ (2023-2024)

Мурат Сыздыков - Алматы энергетика және байланыс университетінің сегізінші ректоры, университетті 2023 жылдың ақпаны мен 2024 жылдың сәуірі аралығында басқарды.

Оның академиялық мансабы Колорадо тау-кен мектебінде басталды, онда ол ғылым магистрі дәрежесін алды. Ол студенттермен өз тәжірибесімен Назарбаев университетінде, содан кейін - Қазақстан-Британ Техникалық Университетінде сеньор-лектор ретінде бөлісті. 2016 жылы Қаныш Сәтбаев атындағы Қазақ ұлттық техникалық зерттеу университетінің «Мұнай-газ инженериясы» кафедрасының меңгерушісі қызметіне кірісті. Оның қызмет ету кезеңінде кафедра «Human Capital» Дүниежүзілік экономикалық форумының жобасын іске асыру алаңына айналды.

Мурат Сыздыков-Қазақ ұлттық техникалық университетінің бакалавр дәрежесі және Колорадо тау-кен мектебінің магистр дәрежесі бар мұнайшы-инженер. Satbayev University-де жобаларды басқару бойынша PhD бағдарламасын аяқтады. ҚР Ғылым және жоғары білім министрлігінің «Ғылымды дамытуға қосқан үлесі үшін» марапатына ие, ғылым мен қоғамға қызмет етудегі жетістіктерін мойындау үшін жас мамандар арасындағы үздік жетістіктері үшін SPE өңірлік сыйлығының иегері.