Конституция күні құтты болсын!

30.08.2022 Барлық жаңалықтар

Құрметті әріптестер, құрметті студенттер!

Сіздерді ең маңызды мемлекеттік мерекелердің бірі – Қазақстан Республикасының Конституциясы күнімен шын жүректен құттықтаймын!

Бұл ерекше күн, өйткені Конституция – біздің негізгі Заңымыз – елдегі тұрақтылықтың, бейбітшілік пен келісімнің кепілі, мемлекетіміздің демократиялық дамуының мызғымас іргетасы. Қазақстан Республикасының Конституциясы Қазақстанның табысты дамуының және жоғары халықаралық беделінің кепілі болды.

Әрбір қазақстандық үшін Конституция – негізгі құқықтар мен бостандықтардың кепілі, жеке бастамаларды, шығармашылық идеялар мен жобаларды іске асыру үшін кең жол ашатын құжат.

Бүгінгі күні Конституция Қазақстанның әлемнің дамыған 30 елінің қатарына кіру жолында жаңғырту, демократиялық институттарды нығайту, азаматтардың әл-ауқатын арттыру және қоғамды топтастыру процесін одан әрі іске асырудың қуатты факторы болып табылады.

Ғұмарбек Дәукеев атындағы АЭжБУ-да өзара құрмет атмосферасында белсенді дамып, ортақ жеңістерімізді жеңіп, университетіміздің жоғары мәртебесін қолдай отырып, бірге табысқа жетеміз. Сіздердің әрқайсыларыңыздың жасампаз жұмыстарыңыз конституциялық нормалар мен қағидаттарды одан әрі іске асыруға мүмкіндік беріп, Қазақстан Республикасы азаматтарының лайықты өмірі мен еркін дамуын қамтамасыз ететін қолайлы жағдайлар туғызатынына сенімдімін.

Біздің басты құндылықтарымыз — тәуелсіздік, бірлік және тұрақтылық жылдан жылға нығая берсін.

Сіздерге және жақындарыңызға денсаулық, ортақ үйіміз – Қазақстан Республикасына бейбітшілік, амандық және гүлдену тілейміз!

Ғұмарбек Дәукеев атындағы АЭжБУ ректоры

Сауле Сагинтаева