29.09.2021 Барлық жаңалықтар

Ғұмарбек Дәукеев атындағы АЭжБУ «Қазақстанның тарихи оқиғаларын зерттеу орталығы» ғылыми-зерттеу зертханасы өз жұмысын бастады.

Алматы қаласы әкімдігі жанындағы саяси қуғын-сүргін құрбандарын ақтау мәселелері жөніндегі қалалық комиссия аясында әлеуметтік пәндер кафедрасының бастамасымен зертхана ашылды. Зертхананың жетекшісі саяси ғылымдар докторы, Әлеуметтік пәндер кафедрасының профессоры А.Т. Мухамбедьярова. Ғылыми-зерттеу зертханасының қатысушылары: Болат Жоламанұлы Кабдушев т.ғ.к., доцент, Әлеуметтік пәндер кафедрасының меңгерушісі; Алмажан Джусуповна Утегалиева т.ғ.к., Әлеуметтік пәндер кафедрасының доценті.

Зертхана қызметінің негізгі бағыты – ақталмаған саяси қуғын-сүргін құрбандарының санаттарын анықтау және архив материалдары бойынша деректер базасын құру.

Осылайша, қазіргі Қазақстан тарихының аса маңызды дереккөздері – архив материалдары, оның ішінде бұрын тарихшы ғалымдар үшін қолжетімсіз болған құпия материалдар негізінде төлнұсқа тарих қалпына келтіріледі.

Жалғасы

Саяси ғылымдарының докторы,