АЭжБУ командасы «Нұр-Сұлтан қаласы – Қазақстанның цифрлық трансформация орталығы» республикалық хакатонында екінші орынға ие болды

30.10.2021 Барлық жаңалықтар

2021 жылғы 29 қазанда Қазақстан Республикасы Тәуелсіздігінің 30 жылдығына және Л.Н. Гумилев атындағы ЕҰУ-дың 25 жылдығына арналған «Нұр-Сұлтан қаласы – Қазақстанның цифрлық трансформация орталығы» атты республикалық хакатон өтті.

Біздің бакалавриат, магистратура және докторантура студенттері өздерінің инновациялық идеяларын қорғады.

Алматы энергетика және байланыс университетінің атынан екі команда өнер көрсетті: 9 бөлім, онда команда капитаны КТТ 19-2 тобының студенті Төреғали Сейдегалиев болды. Олардың жобасы жыл бойы жұмыс істейтін автоматтандырылған қоқыс жинайтын робот (АҚР) туралы болды.

Екінші команда докторант Еркин Оразалының басшылығымен өнер көрсетті. Олардың жобасы деректерді динамикада визуалдауға, зерттеуге және бақылауға мүмкіндік беретін зияткерлік білім беру жүйесінің (BIES) бизнес-процестеріне арналған.

Айта кетейік, 9 бөлім командасы ІІ орын алды.

Екі командаға келісімшарт бойынша ынтымақтастық ұсынылды.