АЭжБУ-да студенттер қатарына қабылдау өтті

25.11.2021 Барлық жаңалықтар

Ғұмарбек Жүсіпбекұлы Дәукеев атындағы Алматы энергетика және байланыс университетінде көптен күткен оқиға – Студенттер қатарына қабылдау рәсімі өтті. Бұл жыл сайынғы дәстүрлі іс-шара, ол әр студенттің өміріндегі ең жарқын және ұмытылмас кезеңнің бастауы болып табылады және әр бірінші курс студенті оны толқыныспен күтеді. Өйткені, Студенттер қатарына қабылдау - бұл жарқын эмоциялар мен ұмытылмас әсерлерге толы бірінші курс студенттерінің өміріндегі маңызды және қызықты сәт. Бұл оқу орындарының ең жарқын дәстүрлерінің бірі.

Қыркүйек, қазан айларында бірінші курс студенттері студенттік өмірге бейімделіп, алғашқы аралық бақылаудан өтті.

2021 жылдың 19 қарашасында Бірінші курс студенттері үлкен және тату отбасының толыққанды мүшесі, біртұтас бөлігі – АЭжБУ студенттері атанды. Енді оларға оңай жол жоқ. Бұл жолдың күрделілігі - ұжымға үйлесімді түрде қосылу, достар табу және жауапты оқу. Бірінші курс студенттерінің қатарына қабылдау – бұл студенттердің бірігуінің алғашқы қадамы, өйткені бұл мерекеде балалар бір-бірімен танысып қана қоймай, өз таланттарын көрсете алады.

Бұл күні студенттер, оқытушылар және қонақтар «Студенттер қатарына қабылдау» мерекелік концертіне қатысу үшін акт залына жиналды.

2021 жылдың 2-5 қараша аралығында өткен қабылаудың бірінші кезеңінде волейбол, футбол, баскетбол және теннис бойынша спорттық ойындар өткізілді. Осы ойындардың қорытындысы бойынша бастаманың мәдени бөлімінде жеңімпаздар марапатталды және демеушілердің сыйлықтарымен марапатталды.

Сондай-ақ, сахнада ADC би студиясының ең үздік  нөмірлері орындалды. Концерттің барлық нөмірлері бірыңғай музыкалық тақырыпта, әдемі, эмоционалды және жақсы көңіл-күймен орындалғанын атап өтуге болады.

Студент қатарына қосылу бағдарламасы университет тарихына негізделген параллель ғалам тақырыбындағы сахналық көрініспен жалғасты.

Ресми бөлімдегі ең қызықтысы – «Қабылдау» рәсімінің өзі.  Студенттік актив рәсімді ерекше және есте қаларлық ете алды. Олар бұл студенттік өмірдің маңызды оқиғаларының бірі екеніне сенімді және оны дұрыс атап өту керек екеніне көз жеткізді! Бірінші курс студенттері, «Алтын белгі» иегерлері табысты оқимыз деп ант етті.

2021 студенттерінің қатарына қабылдауға арналған концерттің соңғы нотасы университет әкімшілігі мен жұртшылықты қуантқан авторлық әнмен аяқталды. Ән сөзінің авторлары екінші курс студенттері Арсен, Дияр және Расул болды.

Барлық студенттер мен оқытушылар арнауды ұйымдастыруға жауапкершілікпен қарады, тыңғылықты дайындалды, көптеген жаттығулар өткізді. Сондықтан қатысушылардың күш-жігерінің арқасында концерт тамаша өтті. Бұл жаңа, ересек өмір үшін жақсы бастама деп айта аламыз.