АЭжБУ мен Сбербанк ынтымақтастық туралы меморандумға қол қойды

23.12.2021 Барлық жаңалықтар

2021 жылғы 23 желтоқсанда Сбербанкте Ғұмарбек Дәукеев атындағы Алматы энергетика және байланыс университетімен Ынтымақтастық туралы меморандумға қол қойылды. Бұл талантты жастарды қолдау бойынша бірлескен жұмыс  —   SberLAB 2021 арқасында, Президент Тоқаевтың Жолдауының тармақтарын іске асыру шеңберінде Қазақстанның IT-секторы үшін жас кадрларды өсірудің маңыздылығы атап өтілді.

SberLAB 2021-ге "АЭжБУ" - дың 14 студенті қатысады. Олар болашақта табысты мансап құруға көмектесетін Data Science және басқа да маңызды білімдерді тереңдетіп оқиды. "Біз студенттер үшін өте қолайлы оқу жағдайларын жасадық. Біздің мамандар бағдарламалау мен деректерді басқаруда күрделі дағдыларды үйренуге тырысады. Бұл білім болашақта оларға пайдалы болады. Біз осындай ынтымақтастық үшін "АЭжБУ"-ға алғыс білдіргіміз келеді. Жақын арада бұл студенттер Сбербанктің бір бөлігі болады деп үміттенеміз", - деді Сбербанктің Стратегия, маркетинг және HR жөніндегі басқарушы директоры Шамиль Бибеков.

Меморандумға қол қойылғаннан кейін Сбербанк офисіне экскурсия жүргізілді. "АЭжБУ" ресми делегациясына IT-бөлімінің жұмысын көрсетіліп, сондай-ақ HR-дегі соңғы шақырулар туралы айтып берілді. "Біз кадрлық жетіспеушілікті сезінеміз. Көптеген түлектерге IT саласында практикалық дағдылар мен білім жетіспейді, бұл өте күрделі мәселе. Сондықтан біз "АЭжБУ" - мен одан әрі ынтымақтасуға ұмтыламыз, өйткені бізге тестілеу, өнімді әзірлеу және Java-да бағдарламалау бағыттары бойынша түзетулер қажет. Сондай-ақ, біздің мамандарымыз сіздердің студенттеріңізге өзекті пәндерді оқытып, біздің кітапханалар мен деректер базалары туралы әңгімелейтін қонақ дәрістерін өткізуді ұсынғымыз келді", - деді Қызметкерлермен жұмыс жөніндегі басқарманың бас маманы Лалита Восканян.

Университеттің атынан Академиялық қызмет жөніндегі проректор Сергей Коньшин Сбербанкке басқа да мәселелер бойынша көмектесуге дайын екенін айтты. "Біз сіздерге "АЭжБУ "базасында құзыреттілік орталығы мен Сбербанк зертханасын ашу мүмкіндігін беруге дайынбыз. Бізде Huawei, CISCO, Microsoft және басқа да көптеген халықаралық IT-алыптарымен ынтымақтастықтың сәтті мысалдары бар. Қазірдің өзінде біз Сбербанктің нарық үшін өзекті пәндерін, яғни қолданыстағы пәндер аясында сіздің бағдарламаңызды енгізе аламыз. Бұл сіздер үшін жоғары білікті IT-мамандардың ұдайы жетіспеушілігі проблемасын шешетініне сенімдіміз", - деді ол.

Бүгін қол қойылған "АЭжБУ" мен Сбербанк арасындағы меморандум сапалы білімге қолжеткізу үшін ынтымақтастық пен өзара іс-қимылдың жаңа бетін ашады, сондай-ақ студенттерді ІТ банк секторында практикалық жұмысқа кәсіби даярлауға көмектеседі.