Energo University студенті Huawei ICT Competition ғаламдық байқауында жеңіске жетті

Energo University студенті  Huawei ICT Competition ғаламдық байқауында жеңіске жетті

30.05.2024 Барлық жаңалықтар

Energo University-дің  (Ғұмарбек Дәукеев атындағы Алматы энергетика және байланыс университеті)  Автоматтандыру және ақпараттық технологиялар институтының «Ақпараттық қауіпсіздік жүйелері» мамандығының студенті Жиляков Николай өзінің Оралбай Утебай серіктесімен бірге Шэньчжэньде (Қытай) өткен Сегізінші жыл сайынғы Huawei ICT Competition байқауында Computing Track бағыты бойынша жеңіске жетті. Cloud бағытында да Қазақстанның студенттері жеңімпаз атанды.

Көзге түсерлігі, бұл Жиляков Николайдың бірінші жеңісі емес. 2023 жылы Huawei ICT Competition ол сондай-ақ Қазақстан командасының құрамында бірінші болды.

Ұйымдастырушылардың хабарлауынша, ағымдағы жылы іс-шараға қатысушылардың рекордтық саны қатысты: екі мың университеттен және 90-нан астам елден 170 мыңнан астам студент. Жиляков Николайға Energo University базасындағы Huawei академиясының қабырғасында алған білімі ақпараттық-коммуникациялық технологиялар саласындағы ең күрделі міндеттерді шешуге мүмкіндік бергенінің арқасында байқаудағы жоғары бәсекелестік оған кедергі болмады.

Қазақстандағы Huawei таланттар экожүйесін дамыту жөніндегі менеджері Қамашбек Жазира Energo University Ректоры Ғани Нығыметовпен кездесуде атап өткендей, Алматы энергетика және байланыс университетінің базасындағы Huawei академиясы сертификатталған жаттықтырушылар болып табылатын оқытушылардың жоғары біліктілігінің және студенттердің белсенді қатысуының арқасында елдегі ең мықты академиялардың бірі болып саналады.

Анықтама:

Huawei ICT Competition-АКТ саласындағы ең ірі және беделді халықаралық білім беру платформаларының бірі.

Байқау өз елдерінің цифрлық экономикасының дамуына елеулі үлес қоса алатын талантты студенттерді анықтауға және қолдауға бағытталған.

Huawei ICT Competition сонымен қатар әртүрлі елдердің қатысушылары арасында білім алмасуға және мәдени өзара әрекеттесуге ықпал етеді, бұл АКТ мамандарының жаһандық қауымдастығын құруға пайдалы әсер етеді.