Energo University студенттері Халықаралық Астронавтикалық Конгреске қатысуда

15.10.2024 Барлық жаңалықтар

Energo University (Ғұмарбек Дәукеев атындағы Алматы энергетика және байланыс университеті) делегациясы Милан қаласында (Италия) өтіп жатқан 75-ші Халықаралық Астронавтикалық Конгреске (IAC-2024) қатысуда.

Өткен жылы Energo University студенттері Баку қаласында (Әзербайжан) өткен Конгреске қатысу құқығына ие болған еді.

Energo University атынан ғылым жөніндегі проректор Куаныш Алипбаев және ғылымда айтарлықтай жетістіктерге жеткен үш студент: «Ғарыштық инженерия» мамандығы бойынша 1-курс магистранты Амина Мұқашева, «Ғарыштық техника және технологиялар» білім беру бағдарламасы бойынша 4-курс студенті Еңлік Меллатова және «Жүйелік инженерия» білім беру бағдарламасы бойынша 2-курс студенті Мария Федотова қатысуда. Қыздар ғылыммен айналысады, ракета жасау саласындағы кәсіби конкурстарға және SEDS ENERGO университетінің ғылыми клубының жұмысына белсенді қатысады.

Халықаралық астронавтика Конгресін 77 елде 8 мыңнан астам мүшесі бар әлемдегі жетекші ғарыш кеңістігін қорғау ұйымы - IAF ұйымдастырады және оны Италияның Аэронавтика және астронавтика қауымдастығы (A. I. D. A. A.) өткізеді. Іс-шара барлық ғарыш салалары мен тақырыптарын қамтып, қатысушыларға ғарыш туралы ең жаңа ақпараттар мен ғылым мен өнеркәсіп саласындағы жетістіктерді, сондай-ақ ықтимал серіктестік мүмкіндіктерін ұсынады. Бұл шараға қатысу IAC 2024 ұйымдастырушыларының шақыртуы негізінде жүзеге асырылуда.