Ангел Кынчев атындағы Русе университетінің профессоры, доктор Илиевпен 17.04.2020 ж.Web-конференция өтті.

23.04.2020 Барлық жаңалықтар

17.04.2020 жылы сағат 17:00-ден 18:45-ге дейін Ғұмарбек Дәукеев атындағы АЭжБУ Жылу энергетика және жылу техника институтының ұйымдастыруымен веб-конференция өтті. Спикер болып техника ғылымдарының докторы, Русе университетінің жылу техникасы, Гидравлика және инженерлік экология кафедрасының профессоры Илиев Илия сөз сөйледі. Конференцияға АЭжБУ КеАҚ салалық кафедраларының ОПҚ, магистранттар, докторанттар, Алматы қаласынан ғана емес, сонымен қатар Нұр-сұлтан, Қарағанды, Павлодар қалаларынан студенттер қатысты.

Веб-конференцияның мақсаты-энергетикалық аудиттің өзекті мәселелерін түсіндіру, оның негізгі құралдары мен әдістерін практикалық жағынан ашу. Профессор Илиев энергоаудиттерді өткізуде үлкен тәжірибеге ие бола отырып, энергетикалық зерттеулер жүргізу әдістерімен және бағалы ескертулерімен бөлісті. Конференция екі сағат ішінде өтті, сауалнама парақтарын толтыру және кәсіпорындарға құжаттамалық және аспаптық тексеру жүргізу мәселелері егжей-тегжейлі қаралды. Тыңдаушылардың сұрақтары Болгария мен Қазақстанда энергетикалық аудит өткізу мәселелеріне және осы саладағы қазіргі проблемаларға үлкен қызығушылық білдірді. Конференция соңында профессор Илиев докторанттармен рецензияланатын журналдарда және халықаралық конференцияларда өз зерттеулерінің нәтижелерін жариялау мүмкіндіктері туралы ақпаратпен қуана бөлісті. Конференция соңында департамент басшылары мен ҒИД жөніндегі проректор А. А. Саухимов профессор Илиевке алғыс айтып, алдағы уақытта конференция тақырыбын жалғастыруға шақырды.