«РУХАНИ ЖАҢҒЫРУ» БАҒДАРЛАМАСЫ АЯСЫНДА «ЛАТЫН ГРАФИКАСЫНА КӨШУ – ӘЛЕМДІК ӨРКЕНИЕТКЕ БАСТАР ЖОЛ» ТАҚЫРЫБЫНДА 25 наурыз 2021 жылы ОНЛАЙН ФОРМАТТА ДӨҢГЕЛЕК ҮСТЕЛ ӨТЕДІ

25.03.2021 Барлық жаңалықтар

10.45-11.00 дөңгелек үстелге (конференция) тіркелу

Google Meet: meet.google.com/gut-xeps-ruy

11.00.  Дөңгелек үстелдің ашылуы

Дөңгелек үстелдің баяндамаларын тыңдау

13.00  Дөңгелек үстелдің  қорытындысы.

Модератор:  Кабдушев Болат Жоламанұлы – Ғұмарбек Дәукеев атындағы АЭжБУ  әлеуметтік пәндер кафедрасының меңгерушісі

Алғы сөздер:

Сагинтаева Сауле Саветовна Ғұмарбек Дәукеев атындағы Алматы энергетика және байланыс университетінің ректоры, математика профессоры, физика-математика ғылымдарының кандидаты, экономика ғылымдарының докторы, Халықаралық ақпараттандыру академиясының академигі

Махмутов Серік Қапанұлы Ғұмарбек Дәукеев атындағы Алматы энергетика және байланыс университетінің тәрбие ісі жөніндегі проректоры, т.ғ.к., доцент

БАЯНДАМАШЫЛАР

1.  Әміржанова Нәзира Серікқызы – Ахмет Байтұрсынұлы атындағы Тіл білімі институтының тіл мәдениеті бөлімінің меңгерушісі, филология ғылымдарының кандидаты. Баяндама тақырыбы: «Латын графикасына негізделген ұлттық  әліпбидің талаптары»

2. Алияров Бірлесбек Каниұлы – жылу энергетикалық қондырғылар кафедрасының профессоры, техника ғылымдарының докторы,  Ұлттық ғылым академиясының академигі. Баяндама тақырыбы: «Латын әліпбиіне көшудің ұтымды және тиімсіз жақтары»

3.  Пашан Дана – Ахмет Байтұрсынұлы атындағы Тіл білімі институтының тіл тарихы бөлімінің жетекші ғылыми қызметкері, филология ғылымдарының кандидаты. Баяндама тақырыбы: «Қазақ тілінің латын графикасы негізіндегі жетілдірілген жаңа әліпбиі»

4. Зайсанбаев Төлеубек Қизатұлы Cанжар Асфендияров атындағы Қазақ Ұлттық Медицина университетінің Тілдік пәндер кафедрасының доценті, филология ғылымдарының кандидаты. Баяндама тақырыбы: «Латын әліпбиіне негізделген емле ережелерін жасауда ескерілетін мәселелер»

5. Алинов Амангелді Иманмаликұлы әлеуметтік пәндер кафедрасының аға оқытушысы, Ғұмарбек Дәукеев атындағы АЭжБУ. Баяндама тақырыбы: «Латын әліпбиіне көшу – заман талабы»

6. Арыстанбаев Мадияр Қазбекұлы Ахмет Байтұрсынұлы атындағы Тіл білімі институтының қоғаммен байланыс жөніндегі маманы. Баяндама тақырыбы: «Латын әліпбиі – ұлттық жазу негізі»

7. Бақтыбаева Аннель Тілеумағамбетқызы С.Ж. Асфендияров атындағы ҚазҰМУ, Тілдік пәндер кафедрасының меңгерушісі, филология ғылымдарының кандидаты, доцент