АЭжБУ - eco friendly

07.09.2021 Барлық жаңалықтар

Қоршаған ортаға қамқорлық таныту және экологиялық жауапкершілікті қолға алу – заманауи қоғамдағы өмірдің ажырамас бөлігі ретінде жаҺандық трендке айналды.

Біздің эко-жобаларымыздың арасында жаңашылдық. 6 қыркүйектен бастап, "Smart space” стартап-жобасының аясында «Ақылды-жаппа» іске қосылды.

"Smart space” жобасы – университет қабырғасынан тыс жерде жүрген студенттер мен оқытушылардың жайлылығы үшін жабдықталған таза ауадағы бірегей кеңістік. Стартаптың  авторлары ретінде, студенттердің негізгі идеясы – ЖОО аумағында орналасқан жаппаны күн батареясымен жетілдіру болып табылады.

Жаппаны маусымның кез-келген уақытына арналған арнайы шкафпен жабдықтаған. Ол аккумуляторлық-инверторлық станцияға қажетті температура режимін қамтамасыз етеді.

Искакова Асия мен Кәрімғали Әлішер – аталмыш жобаның авторы,  көптеген байқаулардың жеңімпаздары, сонымен қатар «Шеврон» және Назарбаев Университетінің  «National Conservation Initiative" корпоративтік қоры демеушілігімен NU «Sustainability Living Lab: Outreach» бағдарламасының аясында NU «Sustainability Living Lab: Outreach» сертификатын алады және SLL ұйымдастырған басқа да байқауларға қатысу арқылы қосымша балл игереді.

Жетекшілер: Ph.D., Кафедра меңгерушісі АЭжБУ ТжҒИИ - Қадылбекқызы Эльвира, АЭжБУ ТжҒИИ жауапты атқарушы Ph.D., Кафедраның аға оқытушысы– Кумызбаева Сауле

@aues_tkit : «Мақсат қойып, арманыңды ойластыр! Біздің командаға кел де, өз әлеуетіңді орында!»