АЭжБУ-нің 10 студентіне қамқоршылар кеңесінің отырысында атаулы шәкіртақы тағайындалды

21.10.2021 Барлық жаңалықтар

2021 жылғы 20 қазанда АЭжБУ қамқоршылар кеңесінің кезекті отырысы өтті, онда 10 студентке атаулы стипендиялар қаралып, бекітілді.

Болат Жантемірұлы Хисаров атындағы Стипендия «Автоматтандыру және басқару» білім беру бағдарламасының үшінші курс студенті Нұрраида Нұрланқызы Құрмановаға берілді.  Оқуда үздік көрсеткіштерге ие – JPA =3.77, топтың старостасы болып табылады, кафедра өміріне белсенді қатысады, 2021 жылдың қазан айында АЭжБУ командасының құрамында Сауда және интеграция министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Қазақстан стандарттау және метрология институты ұйымдастырған Республикалық зияткерлік конкурсқа қатысты.

Болат Жантемірұлы – Ғұмарбек Дәукеев атындағы АЭжБУ-дің дамуы мен қалыптасуына бірегей үлес қосқан адам .

Болат Жантемірұлы Хисаров -  Н. Бауман атындағы ММТУ түлегі, техника ғылымдарының кандидаты, профессор. 1987 жылдан 2014 жылға дейін (27 жыл!) «Инженерлік кибернетика» кафедрасын басқарды (2017 жылдан бастап ол «Автоматтандыру және басқару» деп аталады).

2019 жылға дейін АЭжБУ-да 12 мамандық және 5 (!) олардың ішінде Б.Д. Хисаровтың күш-жігерінің арқасында «Инженерлік кибернетика», «Автоматтандыру және басқару», «Информатика», «Ақпараттық жүйелер», «Аспап жасау», «Ғарыштық техника және технологиялар» кафедраларында ашылды. Біртіндеп осы мамандықтар негізінде дербес кафедралар құрылды.

АЭжБУ Қамқоршылар Кеңесі жылу энергетикасының білім беру бағдарламасы бойынша магистратурада оқыған жылы үшін Айдана Сәкенқызы Ілиясоваға қордан ақша бөлді.

Атаулы стипендияның құрылтайшылары:

1.  «Степногорск энергокешен» ЖШС Бас директоры Алтынбек Төлеуғалиұлы Қаршегенов, АЭИ түлегі, қамқоршылар кеңесінің мүшесі;

2.  «ҚазЭнергоӨнеркәсіптікҒЗЖІ» институты»  АҚ Бас директоры Жаймухан Мақсұтұлы Медетов, АЭИ түлегі, қамқоршылар кеңесінің мүшесі;

3.  «Алатау Жарық Компаниясы» АҚ техникалық шарттар басқармасының бастығы Гульнара Батжановна Исабекова, АЭИ түлегі, қамқоршылар кеңесінің мүшесі;

4.  Андрей Анатольевич Кибарин, жылу энергетикалық қондырғылар кафедрасының меңгерушісі, АЭжБУ профессоры, АЭИ түлегі;

5.  «Казэнергопрофсоюз» ҚБ төрағасы Оразбек Телібайұлы Бекбас, АЭИ түлегі, қамқоршылар кеңесінің мүшесі;

6.  Өмірзақ Кенжебекұлы Кенжебеков, криптотрейдер, АИЭС түлегі, қамқоршылар кеңесінің мүшесі;

7.  «ZHERSU» БАИ Бақылау Кеңесі Төрағасының кеңесшісі / Басқарма Төрағасының даму жөніндегі орынбасары Аскар Кежекович Искаков, АЭИ түлегі, АЭБУ қамқоршылар кеңесінің төрағасы;

8.  «АЭжБУ» КеАҚ Директорлар кеңесінің төрағасы Серікбек Жүсіпбекұлы Дәукей.

Стипендиялық бағдарлама — Түлектер қауымдастығының стратегиялық жобасы, оның мақсаты — таңдаған білім саласындағы ғылыми және мансаптық жетістіктерге бағдарланған магистрант студенттерді қолдау. Түлектер қауымдастығының стипендиясы жас мамандардың қалыптасуына көмектесуге, ғылыми-зерттеу қызметінің құндылығы мен нәтижелілігін арттыруға, мақсатқа ұмтылған әрі талантты жастарды табуға және қолдауға бағытталған.