16.11.2021 Барлық жаңалықтар

ҚҰРМЕТТІ ӘРІПТЕСТЕР, СТУДЕНТТЕР!

2021 жылдың 17 қарашасында Ғұмарбек Дәукеев атындағы Алматы энергетика және байланыс университетінде «Қазақстанның 100 жаңа есімі» тақырыбында онлайн форматта «ПАРАСАТ» клубының кезекті отырысы өтеді.

Біздің қонағымыз: «Қазақстанның 100 жаңа тұлғасы» байқауының жеңімпазы: Қуат Әмір биотехнолог, новатор, өнертапқыш және кәсіпкер.

Әмір Қуат: «14 жасында адам ағзасының биологиялық мүмкіндіктерін және оның геофизикалық факторларына әсерін оқиғалармен өткен оқиғалармен салыстыра отырып зерттей бастады. Зерттеу нәтижесінде ол адам өлімге әкелетін қателіктер жіберетін заңдылықтарды анықтады, ол оны ғылыми жұмыста көрсетті. Ол 15 жасында Қазақстандағы зияткерлік меншікті тіркеген ең жас ғалым атанды».

Бүгінгі таңда Әмір Қуат өндірістегі өлім мен жарақатты азайтуға бағытталған «БИОВ» тәуекелдерді басқару жүйесінің авторы болып табылады. Әмір әрбір спортшы үшін биопотенциалды есептеулер мен ұсыныстар беру арқылы Ұлттық Олимпиадалық құраманың жаттықтырушыларына және медициналық қызметкерлеріне көмектеседі. Ұлттық нейрохирургия орталығымен бірлесе отырып, эпилепсиямен ауыратын науқастарға эпилепсиялық ұстамалардың заңдылықтарын есептеп, көмек көрсетеді, бұл аурудың жағымсыз әсерін азайтуға және пациенттердің өмір сүру сапасын жақсартуға көмектеседі.

«БИОВ»  тәуекелдерді басқару жүйесі «МАК», «KEGOC», «ERG», «ТНК-ВР», Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Ұшу қауіпсіздігін қадағалау Бас басқармасы, Қазақстан Республикасының Таэквондо федерациясы сияқты ұйымдарда өз қолдануын тапты. «БИОВ» Бейжіңдегі Олимпиада ойындарында ұлттық құрама қоржынына қола жүлдені әкелуге көмектесті. Сондай-ақ, спортшылардың стратегиясы құрылған есептер мен ұсынымдар нәтижелерді жақсартуға көмектесті және жаттықтырушылар құрамының жақсы жолға қойылған жұмысымен бірге бірінші рет командалық медальдық есепте 204 қатысушы елдер арасында 12-орынға шығуға көмектесті.

Әмір Қуат – ұшу қауіпсіздігі, адам факторлары, шұғыл хирургия және медициналық төтенше жағдайлар салаларындағы көптеген жарияланымдар мен мақалалардың авторы. Сонымен қатар, ол жаңа технологиялар мен электр құрылғыларына патенттер әзірледі және алды: сыртқы қондырғыға арналған әлемдегі жалғыз құрғақ модульдік трансформатор және ағынды суларды тудырмай, көлікті жуу үшін небәрі 4 литр суды қажет ететін экологиялық таза жылжымалы автокөлік жуу қондырғылар жасады. Сондай-ақ Әміре алты аспапта еркін ойнайды, өлең жазады, музыка жазады.

2008-2016 жылдар аралығында Қазақстан Республикасында 1,2 миллионнан астам өлім себептерін зерттеп, авторлық жүйенің тиімділігін арттыру мақсатында оның нәтижелері бойынша ең төменгі тиімділік 43%, ең жоғары 87,5% құрады. Зерттеу нәтижесінде жүйенің тиімділігін арттыруға және жақсартуға бағытталған тамаша нәтижелер алынды, ол кейінірек авторлық «БИОВ» қауіпсіздік жүйесінде қолданылды.

COVID-19-ға қарсы күреске қосқан үлесі үшін «Халық алғысы» сыйлығының иегері.

Платформалық тестілеу: 17.00.

Басталуы: 17.10.

Қосылу

Қатысам деушілер үшін есігіміз ашық!

Әлеуметтік пәндер кафедрасы

«Рухани жаңғыру» жобалық кеңсесі