«Көктерек» ғарыштық байланыс орталығына экскурсия

13.12.2021 Барлық жаңалықтар

2021 жылдың 10 желтоқсанында Ғ.Дәукеев атындағы Алматы энергетика және байланыс университетінің студенттері экскурсияны ұйымдастырушы Телекоммуникация және ғарыштық инженерия институтының директоры Куаныш Алипбаев пен Мансап орталығының басшысы Зере Уржановамен бірге «Көктерек» ғарыштық байланыс орталығына экскурсиямен барып қайтты. Гид ретінде «Көктерек» басшысы Роман Ермашов болды. Ол оларға Қазақстанның ақпараттық қауіпсіздігі үшін кешеннің маңыздылығы туралы айтып, ғарыш спутниктерімен байланысуға арналған инфрақұрылым мен жоғары технологиялық аппаратураны көрсетті.

Студенттер орталықта жұмысқа орналасу мүмкіндігіне қызығушылық танытты және Роман Ермашов өзін үлгі етіп, кейін кәсіби және көшбасшыға дейін өсетіндей мансаптық баспалдақтың ең төменгісінен бастауға кеңес берді. Барлық іс-шаралар аяқталғаннан кейін Ғ.Дәукеев атындағы АЭжБУ өкілдері «Көктерек» ғарыштық байланыс орталығының басшылығына балалар үшін осы маңызды экскурсияны ұйымдастыруға көмектескендері үшін алғыс білдірді. Осы экскурсия барысында олар KazSat топтамасы ғарыш аппараттарын жерүсті басқару кешенінің қалай жұмыс істейтінін өз көздерімен көрді.