Beeline компаниясы АЭжБУ студенттеріне өз есігін ашты

03.03.2022 Барлық жаңалықтар

2022 жылдың 2 наурызында Ғұмарбек Дәукеев атындағы АЭжБУ студенттері Job trip кәсіптік-білім беру бағдарламасы аясында Beeline компаниясының кеңсесіне барып қайтты. "Мен өзім АЭжБУ түлегімін және еңбектенгенімнің арқасында Beeline-да жұмыс істеймін. Мен еңбек жолымды жедел әрекет ету тобындағы қарапайым инженерден бастадым және бір тапсырманы шешу кезінде трансмиссияға қызығушылық таныттым. Осылайша мен қайтадан партаға отырдым да, іс жүзінде оқи бастадым. Beeline  —  өз қызметкерлерін тұрақты оқытуды қолдайтын санаулы компаниялардың бірі. Бізде сөрелерде ерекше кітаптары бар керемет кітапхана бар. Ертең сіздер біздің командамыздың бір бөлігі боласыздар деп үміттенеміз", - деді Beeline техникалық қызметінің басшысы Руслан Аюпов.
Таныстырылым барысында студенттер компания өкілдеріне сұрақтарын қойды.
- Компания байланыс қызметтерінен басқа тағы не ұсынады?
- Бізде тау-кен өнеркәсібі және ауыл шаруашылығы үшін ұсыныстар бар. Сонымен, тау-кен өндірісі жабдықты қашықтан басқару үшін біздің желіні пайдалана алады. Ауыл шаруашылығында топырақ пен ауаның ылғалдылығын өлшеуге арналған шешімдер бар. Жақында біз Талдықорғанда сиырлардың ұрықтандыруға дайындығын дәл болжау үшін олардың денесінің температурасын өлшеу бойынша бірегей жобаны жүзеге асырдық. Мұндай ұсыныс Қазақстанның мал шаруашылығына үлкен ақша үнемдейтініне сенімдіміз.
-  Starlink-ті кеңейткіңіз келе ме?
- Бұл біздің жоспарымызда. Біз осындай жүйені орташа биіктікте сынап көрдік, бірақ, өкінішке орай, біздің пилоттық жобамыз оның тиімсіз екенін көрсетті.
- Қазақстан бойынша қанша станция бар?
- Алматыда 1500-ден астам, ал бүкіл Қазақстан бойынша 8 мыңнан астам станция бар.
- Пандемия жұмыстарыңызға қалай әсер етті?
- Бізде трафик өсті және станцияларды ауыстыру мерзімі қысқарды. Біз тоқтаусыз режимде жұмыс істейміз, себебі клиенттеріміз бізге сенім артады.
Таныстырылымнан кейін студенттер Beeline компаниясынан сыйлықтар алды, сондай-ақ оларға басқару орталығы мен жұмыс істейтін станция көрсетілді.