Алматы қаласы әкімдігінің қолдауымен

14.03.2022 Барлық жаңалықтар

2022 жылдың 11 наурызында Ғұмарбек Дәукеев атындағы Алматы энергетика және байланыс университетінде Алматы қаласы әкімдігінің қолдауымен "Қауіпсіз орта" ЖОО психологиялық қызметтерінің үйлестіру кеңесінің үлкен кездесуі өтті. "Өкінішке орай, жасына байланысты кейбір жастар жаман нәрселерге әуес болады. Мұндай жастармен бірінші болып мектеп және университет психологтары жұмыс істейді, бірақ әдетте бұл күш жеткіліксіз. Жеке адамның, қоғам мен мемлекеттің қауіпсіздігіне қандай да бір қауіп-қатердің алдын алу үшін психологиялық қызметтерді бірыңғай үйлестіру қажеттілігі бұрыннан бар екендігін мойындау керек. Біз барлық әлеуетімізді пайдалануымыз керек және болашақта қуатты үйлестіру форматын қалыптастыратын тұжырымдамалық құжаттар мен ұсыныстарды бірлесіп әзірлеуіміз керек", - деді ректор Сауле Сагинтаева.
Іс-шарада Үйлестіру кеңесінің ережесі мен жол картасы ұсынылды. "Қауіпсіз орта" психологиялық қызметтерінің үйлестіру кеңесі   —   бұл тәжірибе алмасу, өзара іс-қимылды ұйымдастыру және Алматы қаласының ЖОО психологиялық қызметтері қызметінің тиімділігін арттыру мақсатында құрылатын консультативтік-кеңесші орган. Бұл алаңда біз студент жастардың деструктивті мінез-құлқының алдын алумен әрі қарай сапалы айналысу үшін алгоритмдер мен шешімдерді бірге әзірлеуіміз керек. Сонымен қатар, біз киберқауіпсіздікке назар аударуымыз керек, өйткені виртуалды ортада жалдаушылар мен экстремистік идеологияның жақтаушылары белсенді. Соңғы оқиғалар бізден жастармен идеологиялық жұмыстың қазіргі тәсілдерін қайта қарауды талап етеді", - деді Жастар саясаты департаментінің директоры Зарема Абдуллина.
Іс-шара бағдарламасы психолог пен психологиялық қызметтің күрделі жұмысының барлық аспектілерін қамтыды. Спикерлер мен баяндамашыларға ғана емес, сондай-ақ  қатысушыларға да қандай да бір сұрақтар бойынша өз пікірлерін білдіруге мүмкіндік берілді. Мұндай пікірталастар барлығы үшін нәтижелі болды. Іс-шара соңында Үйлестіру кеңесінің 2022 жылға арналған жұмыс жоспары бекітілді.