4 жоба Ғұмарбек Дәукеев атындағы АЭжБУ-дан гранттық қаржыландыруға ие болды

03.05.2022 Барлық жаңалықтар

25-27 сәуірде «Sustainability Living Lab: Outreach» бағдарламасы шеңберінде «Шеврон» және Назарбаев Университетінің «National Conservation Initiative» корпоративтік қоры қаржыландыратын ғылыми жобалар конкурсы өтті. АЭжБУ - дан 9 өтінім келіп түсті, конкурсқа 8 жоба жіберілді. Конкурс нәтижесінде  қазылар алқасының шешімімен АЭжБУ-дың 4 жобасы іріктелді, олардың әрқайсысы өз жобаларын іске асыру үшін 800 000 теңге мөлшерінде грант алады.

Конкурстың ұйымдастырушысы - Назарбаев Университеті.

Конкурс жеңімпаздары :

1.Ахметқалиев Рысқали. Техника ғылымдарының кандидаты, «Ғарыштық инженерия» кафедрасының доценті, Жобасы  –  «Пластикалық қалдықтарды кәдеге жарату және практикада қолдану»

2. Санат Төлендіұлы, «Ғарыштық инженерия» кафедрасының меңгерушісі,

Мейманкожаев Жанарыс. Жобасы – «SMART WARDROBE».

3. Мукашева Асель-  «Ақпараттық жүйелер және киберқауіпсіздік» кафедрасының меңгерушісі. Жобасы – «Smart пластикоматтар».

4. Сагындықова Шолпан «Автоматтандыру және басқару» кафедрасының доценті. Жобасы  – «Цифрландыру негізінде кампустардың энергия тиімділігін арттыру».