Ел Президентінің Қазақстан халқына жолдауын талқылау

07.09.2022 Барлық жаңалықтар

2022 жылғы 6 қыркүйекте Ғұмарбек Дәукеев атындағы Алматы энергетика және байланыс университетінде Қазақстан Республикасының Президенті Қасым-Жомарт Тоқаевтың «Әділетті мемлекет. Біріккен ұлт. Өркендеген қоғам» (01.09.2022 ж.) атты Жолдауы  бойынша дөңгелек үстел өтті.

Бұл шараның басты мақсаты мемлекет басшысының соңғы Жолдауында алға қойған мақсаттары мен міндеттері туралы пікір алмасу болды.

Дөңгелек үстелдің модераторлары Абрахматова Гүлнара Абрайқұлқызы, философия ғылымдарының кандидаты, әлеуметтік пәндер кафедрасының доценті және әлеуметтік пәндер кафедрасының меңгерушісі Қабдушев Болат Жоламанұлы болды.

Дөңгелек үстелге қатысушыларды, әсіресе бірінші курс студенттерін университеттің әлеуметтік-тәрбие жұмысы жөніндегі проректоры Махмұтов Серік Қапанұлы құттықтады. Ол саяси және экономикалық реформалар бар жастардың білімін жетілдіруді талап ететінін айтты.

Тарих ғылымдарының докторы, әлеуметтік пәндер кафедрасының профессоры Берлібаев Бақдәулет Тұрбекұлы сауатты мамандар болса, кез келген қайта құру сәтті жүзеге асатынын баса айтты. Білім – байлық екені туралы терең толғауын жастарға арнады.

Отырысқа Алматы қаласы мәслихатының депутаты, «Тұрғын үй қатынастары туралы» заңға өзгерістер енгізу жөніндегі Парламент Мәжілісінің жұмыс тобының мүшесі Мұхамедғалиев Талғат Абылайұлы онлайн режимінде қатысты. Дөңгелек үстелге қатысушылар алдында сөз сөйлеген қонақ елімізде саяси-экономикалық өзгерістер болып жатқанын айтты. Жүргізіліп жатқан реформалардың мәні – өскелең ұрпаққа инвестиция салу, кадрлық әлеуетті дамыту, мемлекеттің әлеуметтік құрамдас бөлігін нығайту, сондай-ақ ол азаматтық қоғам алға қойылған міндеттердің орындалуын бақылауды талап ететінін атап өтті.

Саяси ғылымдардың докторы, әлеуметтік пәндер кафедрасының профессоры Мұхамбедьярова Алтынай Төлеуқызы денсаулық сақтау, жастарға білім мен тәрбие беру мәселелеріне ерекше тоқталды.

АЭжБУ әлеуметтік пәндер кафедрасының аға оқытушысы Әлинов Амангелді Иманмәлікұлы өскелең ұрпақтың өмірін жақсартуға байланысты әлеуметтік мәселелерге – білім беру үшін кредиттік төлемдердің мерзімін ұлғайту, Ұлттық қор қаражатының бір бөлігін балалар шотына аудару, жеңілдетілген несие беру мәселелеріне тоқталды.

Жолдауды талқылауға қатысушылар да мемлекеттің егемендігі мен аумақтық тұтастығы жолында қазақстандық қоғамды топтастыру мақсатын, қоғамдағы бірлік пен келісімді сақтау, этносаралық және конфессияаралық келісімді сақтауға көмектесу, радикализм мен мемлекетімізге қол сұғушылықтың кез келген түріне табанды түрде тойтарыс беру қажеттілігін қолдайтындықтарын білдірді.

Әлеуметтік пәндер кафедрасы және

«Рухани жаңғыру» жобалық кеңсесі