БАҚДӘУЛЕТ ТҰРБЕКҰЛЫ БЕРЛІБАЕВТЫ 70 ЖЫЛДЫҚ МЕРЕЙТОЙЫМЕН ҚҰТТЫҚТАЙМЫЗ!

16.01.2023 Барлық жаңалықтар

17 қаңтарда Әлеуметтік пәндер кафедрасының профессоры Бақдәулет Тұрбекұлы Берлібаев өзінің 70 жылдық мерейтойын атап өтеді.

Б.Т. Берлібаев - 1953 жылы 17 қаңтарда Алматы облысы Нарынқол ауданында дүниеге келген, тарих ғылымдарының докторы.

1979 жылы Қазақ Еңбек Қызыл Ту Орденінің Абай атындағы педагогикалық институтының «тарих және қоғамтану мұғалімі» біліктілігі бойынша тарих факультетін бітірген.

2002 жылдан бастап «КОКП тарихы» және «Қазақстан тарихы» кафедраларында ассистент, бұдан әрі доцент, тарих факультеті деканының орынбасары болып жұмыс істеді.

2002 жылдан 2007 жылға дейін Қазақ-Британ техникалық университетінде тьютор, сеньор-лектор болып жұмыс істеді.

2007 жылдан 2010 жылға дейін Қазақстан Республикасы Ұлттық Ғылым Академиясының Ш. Ш. Уәлиханов ат. тарих және этнология институтында ізденуші болды..

2010 жылы «Қазақстандағы тарихи білім беруді қалыптастыру және дамыту мәселелері: тарихи-теориялық аспектілер (1920-2001 ж.ж.)» тақырыбында докторлық диссертация қорғады.

2010 жылдан 2011 жылға дейін Шет тілдері және іскерлік мансап университетінің «Тарих және дінтану» факультетінің деканы болып жұмыс істеді.

2011 жылдан бастап қазіргі уақытқа дейін «Ғұмарбек Дәукеев атындағы Алматы энергетика және байланыс университеті» коммерциялық емес акционерлік қоғамында Әлеуметтік пәндер кафедрасында профессор болып жұмыс істейді.

Б.Т. Берлібаев 90-нан астам ғылыми мақалалар жариялады. Оның үш монографиясы бар: 1 ұжымдық авторлармен, 4 оқу-әдістемелік құралдармен және 2 оқулықпен бірге жарық көрді.

Профессор Бақдәулет Тұрбекұлы қоғамдық жұмыстарға және «Парасат» клубының кездесулерін ұйымдастыруға белсенді қатысады.

1988 жылы Бақдәулет Тұрбекұлы Білім Министрлігінің құрмет грамоталарымен, 2008 жылы Қазақстан Республикасы Білім және ғылым Министрлігінің құрмет грамоталарымен марапатталды.

2009 жылы Б.Т. Берлібаев «Қазақстан Республикасының Білім беру ісінің құрметті жұмыскері» төсбелгісімен марапатталды.

Кафедраның оқытушы-профессорлар құрамы мен студенттер арасында үлкен құрметке ие.

Ғұмарбек Дәукеев атындағы Алматы энергетика және байланыс университетінің ұжымы Сізге зор денсаулық, мол бақыт, жұмысыңызға шығармашылық табыс пен жетістіктер тілейді! Сіздің кәсіби шеберлігіңіз бен адалдығыңыз біздің елімізге ұзақ уақыт қызмет етіп, жаңа жетістіктерге негіз болсын!