Energo University-дің қызметкерлері «Күрделі жүйелерді оңтайландыру мәселелері» атты 20 халықаралық Азия мектеп-семинарына қатысты

30.07.2024 Барлық жаңалықтар

Energo University-дің Автоматтандыру және ақпараттық технологиялар институтының киберқауіпсіздік кафедрасының оқытушысы (Ғұмарбек Дәукеев атындағы Алматы энергетика және байланыс университеті) Ольга Александровна Усатова мен "Киберқауіпсіздік" кафедра меңгерушісі Бегимбаева Енлик Ериковна «Күрделі жүйелерді оңтайландыру мәселелері» атты 20 халықаралық Азия мектеп-семинарына қатысты. Іс-шара 19-30 шілде аралығында Қырғызстандағы Ыстықкөлде өтті.

Семинарға Қазақстан, Ресей, Қырғызстан және Өзбекстан ғылыми қоғамдастығының 65 өкілі қатысты. Іс-шараның мақсаты ТМД елдері ғалымдарының ғылыми зерттеулерін біріктіру, заманауи ғылымның бірқатар мәселелері бойынша тәжірибе алмасу, сондай-ақ бұл тәжірибені жас ғылыми қызметкерлерге, аспиранттар мен жоғары курс студенттеріне беру болды.

Семинар-мектеп отырыстары секциялар бойынша ұйымдастырылып, келесі бағыттарды қамтыды:

- Үлкен деректерді талдау мен бейнені танудағы математикалық модельдер мен оңтайландыру есептері.

- Есептеулерді ұйымдастырудағы оңтайландыру міндеттері.

- Әлеуметтік-экономикалық үдерістердегі оңтайландыру міндеттері.

- Оңтайландыру есептерін шешудің математикалық әдістері.

- Нақты жүйелерді модельдеудегі оңтайландыру міндеттері.

- Геоақпараттық жүйелерді құру мен пайдаланудағы оңтайландыру міндеттері.

- Оңтайландырудағы жасанды интеллект және жасанды интеллект жүйелеріндегі оңтайландыру міндеттері.

- Сандық екітармақ және оларды ғылыми эксперименттер мен өндіріс үдерісін оңтайландыруда қолдану.

Семинар барысында барлығы 55 баяндама тыңдалды. О.А. Усатова мен Е.Е. Бегимбаева өздерінің ғалым әріптесі Ш.Н. Макиленовпен бірлесіп «Медициналық деректерді қорғау үшін блокчейнді қолдану арқылы тәуекел негізінде аутентификация тұжырымдамасы» тақырыбында баяндама ұсынды.