Ұлы Жеңіске 75 жылдығына арналады-ешкім де, ешнәрсе де ұмытылмайды!

03.05.2020 Барлық жаңалықтар

Бауыржан Момышұлы туралы:https://www.youtube.com/watch?v=qp8hgmQgZlg

Бауыржан Момышұлы – талантты да қаһарман қолбасшы. Ол талантты, қатал қолбасшылығымен бірге ойшыл әрі шешен еді. Ол жауынгерлерімен бірге соғыста шынықты, арпалыста шыңдалды, өсті. Оны қатардағы сарбаздар әділдігі үшін, әскери өнерге жетіктігі үшін, жауынгердің жанын ұға білетін зерделілігі үшін жақсы көрді, сыйлады, оған сенді. Оның бойында бұйрықтың күші ғана емес, ар мен ұяттың, командирге, қолбасшыға деген сүйіспеншіліктің күші қоса жүрді. Бұл жеңіс үшін аса қажетті фактор. Батырымыз: «Жауынгерлерге сену командирдің басындағы бақыты, үлкен ырыс. Жауынгерлер командирге сенсе, одан артық абырой болмайды. Сенім – үлкен медет» - деген екен. Қолбасшының қоластында қаһарман қазақ аз болған жоқ. Солардың көбі ел тәуелсіздігі үшін қанын төгіп, жанын берді...

ӘП кафедрасының профессоры Бақдәулет Берлібаев