Ғылыми кеңес жаңалықтары

19.02.2020 Барлық жаңалықтар

2020 жылдың 18 ақпанында Ғ.Дәукеев атындағы АЭжБУ Ғылыми кеңесінің кеңейтілген отырысы барысында  2019 жылғы мақсатты индикаторларға қол жеткізу, трансформация стратегиясын іске асыру мәселелері талқыланды, дамудың стратегиялық жоспарының жобасы ұсынылды.

Университеттің Ғылыми кеңесінің кеңейтілген отырысын ректор Сагинтаева Сауле Советовна жүргізді. Отырысқа институт басшылары, оқытушылар және университет қызметкерлері қатысты.

Кездесу АЭжБУ президенті Г.В. Ревальденің «2019 жылғы мақсатты индикаторларға қол жеткізу туралы» баяндамасымен басталды және  ол 2020-2022 жылдарға арналған стратегиялық даму жоспарының жобасын талқылауға ұсынды.

АҚ  проректоры  С.В. Коншин,  ҒИҚ проректоры А.А. Саухимов,            ТЖ проректоры С.К. Махмутов жетекшілік ететін қызмет бағыттары бойынша Ғ.Дәукеев атындағы АЭжБУ-дың  трансформация стратегиясын іске асыру туралы есептерін ұсынды.

АҚ проректоры С.В. Коншин өз баяндамасында ең жақсы талапкерлерді іріктеу үшін қабылдау емтиханының жаңа нысанын әзірлеу, шетелдік оқытушыларды тарту және докторантураға түсуге жас кадрларды даярлау мәселелеріне тоқталды.

ҒИҚ проректоры А.А. Саухимов өз баяндамасын презентация түрінде ұсынды, онда ол жоғарыдәйексөзді мақалалардың өсу динамикасын, тапсырыс берушілермен жасалған шарттар санының артуын, магистранттар үшін білім беру бағдарламаларын қашықтықтан оқытуға көшуді ескере отырып жаңартуды атап өтті.

ТЖ проректоры С.К. Махмутов өз баяндамасында Тәрбие жұмысының негізгі бағыты студенттер бойына белсенді азаматтықты, патриоттықты, әлеуметтік жауапкершілікті және жоғары адамгершілікті қалыптастыру болып табылатынын атап өтті. Осыған байланысты есепті кезеңде студенттердің азаматтық дамуына жағдай жасау (тәрбие жұмысы, саяси тәрбие); студенттер арасында салауатты өмір салтын насихаттау және жүргізу; қолайлы әлеуметтік жағдай жасау сияқты бірнеше міндеттердің шешілгеніне тоқталды.

АЭжБУ ректоры Сагинтаева Сауле Советовна: университетті дамытудың стратегиялық жоспарының жобасын талқылау үшін электронды формат құру; қызметкерлер мен студенттер кәсіподағының рөлін арттыру; жас оқытушыларды, докторанттар мен магистранттарды жобаларға жұмысқа тарту туралы бірқатар ұсыныстар жасады.

АЭжБУ ректорының айтуынша, барлық қызметкерлер мен оқытушылардың бірлескен күш-жігерінің арқасында Қазақстан Республикасы Президентінің білікті кадрлар даярлау жөніндегі міндеттерін шешуге болады. Ол үшін барлық құрылымдарға  біртұтас тәсілдерді әзірлеу қажет, олар университет кафедралары мен институттары арасында өзара тығыз қатынасты орнатады.