Алматы энергетика және байланыс университеті Алматы қаласының Экология департаментімен бірлесіп «Бізбен бөліс» шығармашылық жұмыстар конкурсын өткізеді

16.03.2022 Барлық жаңалықтар

«Ғұмарбек Дәукеев атындағы Алматы энергетика және байланыс университеті» коммерциялық емес акционерлік қоғамы Алматы қаласының Экология департаментімен бірлесіп «Бізбен бөліс» шығармашылық жұмыстар конкурсын өткізеді.

«Бізбен бөліс» шығармашылық жұмыстар конкурсының мақсаты – дарынды оқушыларды анықтау, қалдықтарды бөлек жинау саласында олардың идеяларын дамыту және енгізу.

Бір жыл ішінде бір адам 500 кг-нан астам қалдық шығарады, олардың 95% - ы үйінділерде жиналып, жүздеген жылдар бойы улы заттар шығарады. Жинақталатын қалдықтардың 60-тан 80% - ға дейіні одан әрі өңдеу үшін мүмкін болатын қайталама шикізатты құрайды. Үйде және ұйымда қоқысты бөлек жинауды ұйымдастыра отырып, адамдар экологиялық жағдайды жақсартуға және энергия ресурстарын үнемдеуге көмектеседі. Қалдықтарды сұрыптаудың мәні ҚТҚ полигондарының ауданын азайтуда жиналатын қалдықтардың үлесін азайту болып табылады. Конкурс келесі номинациялар бойынша өткізіледі:

1. «Үйдегі қалдықтарды бөлек жинауды ұйымдастыру» үздік идеясы;

2. «Ұйымдағы (мектепте) қалдықтарды бөлек жинауды ұйымдастыру» үздік идеясы;

3. «Қалдықтарды бөлек жинауға арналған контейнер» үздік идеясы.

Экология, «жасыл экономика» және тұрақты даму саласындағы мамандардан құралған қазылар алқасы әр номинация бойынша 3 жеңімпазды таңдайды. Жеңімпаздар мен жүлдегерлер дипломдармен және ақшалай сыйлықтармен марапатталады.  Өтініштер (1-қосымша) мен Word форматындағы (3 бетке дейін) қысқаша аннотациясы бар презентация түріндегі шығармашылық жұмыстар 2022 жылдың 30 сәуіріне дейін a.abikenova@aues.kz электрондық поштасына ұсынылуы керек.

Барлық сұрақтар бойынша «Инженерлік экология және еңбек қауіпсіздігі» кафедрасының меңгерушісі Абикенова Асельге 87002602324 телефонына хабарласуға болады.