Польшадағы АЭжБУ делегациясы: ВРОЦЛАВ ПОЛИТЕХНИКАСЫ ЫНТЫМАҚТАСТЫҚҚА ДАЙЫН!

08.04.2022 Барлық жаңалықтар

Ғұмарбек Дәукеев атындағы Алматы энергетика және байланыс университеті делегациясының Вроцлавқа жұмыс сапарының екінші күні мазмұнды және жемісті өтті

Беделді ЖОО

Іскерлік кездесулер мен келіссөздер орны Вроцлав ғылым және технологиялар университеті немесе Вроцлав Политехникасы болды. Бұл Польшадағы ең беделді техникалық жоғары оқу орындарының бірі және ұлттық рейтингтің ҮЗДІК 3-іне кіреді.

Вроцлав Политехникасы өте кең аумақты алып жатыр. Онда 119 (!) ғимараттар мен корпустар орналасқан. Бакалавриаттың әртүрлі бағдарламалары бойынша студенттер саны шамамен 24 000 адамды құрайды. Олар 13 факультетте оқиды. Олардың бір бөлігін Ғұмарбек Дәукеев атындағы Алматы энергетика және байланыс университетінің түрлі білім беру бағдарламалары деп атауға болады.

Әңгіме Ақпараттық және телекоммуникациялық технологиялар факультеті; Электр техникалық факультеті; Менеджмент факультеті; Экологиялық инженерия факультеті; Механика және энергетика факультеті; Электроника , фотоника және микрожүйелер факультеті және т.б. сияқты Вроцлав политехникасының факультеттері туралы болып отыр.

Менеджмент плюс автоматтандыру

Вроцлав Политехника аумағында ректор, профессор Сауле Сагинтаева бастаған АЭжБУ делегациясының алғашқы кездесуі Менеджмент факультетінің қабырғасында өтті. АЭжБУ-да ынтымақтастық Инженериядағы менеджмент және кәсіпкерлік кафедрасының базасында жүзеге асырылатын "Инженериядағы кәсіпкерлік" білім беру бағдарламасы шеңберінде мүмкін болады. Бірлескен білім беру қызметінің тағы бір нұсқасы "Автоматтандыру және басқару" кафедрасының "Басқару жүйелеріндегі автоматтандыру және ақпараттандыру" траекториясы болуы мүмкін. Вроцлав политехникасының Менеджмент факультеті тарапынан "Автоматтандыру және басқару" кафедрасының базасында "Инженериядағы менеджмент және кәсіпкерлік" кафедрасымен бірге оқыту жүзеге асырылатын "Бизнес - үдерістерді автоматтандыру және басқару"жаңа білім беру бағдарламасына қызығушылық танытты.

Ректор Сауле Сагинтаева АЭжБУ мен Вроцлав политехникасының Менеджмент факультетінің жемісті ынтымақтастық үшін ортақ мүдделері мен әлеуеті бар екенін атап өтті. Өз кезегінде деканның орынбасары Мариуш Мазуркевич барлық мүмкін бағыттар бойынша бірлескен қызметке дайындығын білдірді.

Ортақ мүдделер

Вроцлав политехникасындағы келесі кездесу оның Электротехникалық факультетінің басшылығымен өтті. Оның құрылымы, оқу процесін ұйымдастыру және ғылыми зерттеулер туралы декан, профессор Вальдемар Ребизант айтып берді. Содан кейін АЭжБУ делегациясы "Автоматтандыру және басқару" кафедрасының мүмкіндіктері, әлеуеті және "Индустрия 4.0" құзыреттілік орталығына біріктірілген оның зертханалары туралы фильмді ұсынды. "Автоматтандыру және басқару" кафедрасының меңгерушісі Игорь Федоренко. Ол оқу жоспарларын ұсынды және автоматтандыру және басқару бойынша бакалавриат, магистратура және докторантураның білім беру бағдарламалары туралы айтты. Талқылау және пікір алмасу барысында Вальдемар Ребизант және деканның орынбасары Роберт Лис АЭжБУ "Автоматтандыру және басқару" кафедрасы мен Вроцлав политехникасының электротехникалық факультеті арасында, ең алдымен, оқу процесінің бағыттарының бірі өнеркәсіптік автоматтандыру болып табылатын электр машиналары, жетектер және өлшемдер кафедрасымен бірлескен қызметке қызығушылық танытты. Сонымен қатар, Вальдемар Ребизант АЭжБУ - дың тағы бір білім беру бағдарламасы - "Электр энергетикасы" бағдарламасына қызығушылық танытты.

Андриуш Вуйс: Бізді ортақ қызығушылықтар біріктіреді!

АЭжБУ делегациясы мен Вроцлав политехникасының ректоры Аркадиуш Вуйс арасында өте жылы, достық және іскерлік жағдайда диалог өтті. Айта кету керек, ол алдын ала Ғұмарбек Дәукеев атындағы Алматы энергетика және байланыс университетінің қызметімен танысты.

Вроцлав политехникасының ректоры екі ЖОО арасында ортақ қызығушылықтар көп екенін атап өтіп, қызметтің үйлесімділігіне дайын екендігін білдірді. Аркадиус Вуйс және АЭжБУ ректоры Сауле Сагинтаева университеттер арасында, сондай-ақ тікелей Вроцлав Политехника факультеттері мен Алматы энергетика және байланыс университетінің институттары арасында бірқатар келісімдерге қол қою туралы келісті. Алғашқы практикалық қадамдардың бірі ретінде тараптар академиялық ұтқырлық бағдарламасы бойынша студенттер мен оқытушы-профессорлар құрамымен алмасуды ұйымдастыруды белгіледі.

Содан кейін Вроцлав политехникасының аумағы бойынша қызықты әрі әсерлі экскурсиядан кейін Университеттің халықаралық байланыстар басқармасында қорытынды кездесу өтті. Оның директоры Анна-Мария Рогальска мен АЭжБУ Халықаралық департаментінің бастығы Мадина Алиярова барлық қабылданған келісімдер бойынша қажетті құжаттарды дайындауға қатысты барлық мәселелерді талқылады. Қазақстанның жетекші жоғары оқу орындарының бірі – Ғұмарбек Дәукеев атындағы Алматы энергетика және байланыс университеті және Польшаның үздік техникалық университеттерінің бірі – Вроцлав Политехникасы ұзақ әрі өзара тиімді СЕРІКТЕСТІККЕ дайын.

Жылу энергетикасы және басқару жүйелері институты