"Ғарыш — бұл фронтир ғана емес, сонымен бірге адамзатты ұлы мақсаттар үшін біріктіру мүмкіндігі". Kazakhstan Smart Space халықаралық байқауы финалының ашылуы

08.04.2022 Барлық жаңалықтар

2022 жылдың 8 сәуірінде Ғұмарбек Дәукеев атындағы Алматы энергетика және байланыс университетінде жеңімпаздардың есімдері анықталатын Kazakhstan Smart Space халықаралық байқауы финалының ашылуы өтті. "Басшылық атынан барлық қатысушыларды қарсы алуға қуаныштымын! 2010 жылы АЭжБУ-да бірнеше адам Қазақстанның ғарыш саласының жоғары білікті қызметкерлері мен мамандарына деген аса қажеттілігін анықтады. Бұл бізді бүгінгі таңда тренд тудыратын Телекоммуникация және ғарыштық инженерия институтын құруға итермеледі. Kazakhstan Smart Space халықаралық байқауы ертең АЭжБУ-дың бір бөлігі болып, Қазақстандағы барлық ғарыш саласының дамуына үлес қосатын жас таланттарды қолдауға бағытталған", - деді Академиялық қызмет жөніндегі проректор Сергей Коньшин.

Ашылу рәсімінен кейін байқаудың финалистері аталды, олар қазылар алқасын өздерінің әзірлемелерімен ғана емес, сонымен бірге ақылдылығымен таң қалдырды. "Адамзаттың қазіргі тарихы Ұлы географиялық ашылулар дәуірінің арқасында қалыптасты, ал бүгінде адамзат алдында ғарыштық ауқымдағы міндеттер тұр. Жер шарындағы бүкіл экожүйелердің геосаяси шиеленісі мен күйзелісі бізді адамзат пен өркениеттің өмір сүру және сақталу жолдарын іздеуге мәжбүр етеді. Ғарыш —  бұл фронтир ғана емес, сонымен бірге адамзатты ұлы мақсаттар үшін біріктіру мүмкіндігі", - деді байқауға қатысушы, Алматы қ. ФМБ НЗМ оқушысы және "Rock' N 'Plane"  клубының жетекшісі Райымбек Абилбек.