"Бабалардың рухани мұрасы" атты бірінші курс студенттеріне арналған шығармашылық онкүндік

12.09.2022 Барлық жаңалықтар

"Рухани жаңғыру" бағдарламасының 2022 жылдың 12 - 22 қыркүйегі аралығында өтетін   "Бабалардың рухани мұрасы" атты тақырыптық жобасы бойынша   жұмыстар (жазбаша) онкүндігіне 1-курс студенттері шақырылады.

Сіздерді 2022 жылдың 12 қыркүйегі мен 22 қыркүйегі аралығында 1 курс студенттерінің қатысуымен «Рухани жаңғыру» бағдарламасының «Бабалар рухани мұрасы» тақырыптық жобасы бойынша шығармашылық (жазбаша) жұмыстардың онкүндігіне қатысуға шақырамыз.

Сайыстың мақсаты: студенттердің бойында патриоттық сананы қалыптастыру; жастар арасында өлкетану, тарихи-іздестіру жұмыстарын жандандыру; өз елінің тарихын зерттеуге қатысу; өлкетанудан тәжірибе жинақтау, материалдарды іздестіру және зерттеушілік іздеу; өз отбасының тарихын, салт-дәстүрін зерделеу және сақтау арқылы ел тарихына қызығушылықты белсендіру, ұрпақтар арасындағы байланысты нығайту.

Байқауға сіздің өлкеңіз, оның киелі жерлері, мұражайлары мен ескерткіштері, көрнекті қайраткерлері мен еңбегі сіңген тұлғалар және т.б. туралы жұмыстар қабылданады. Жұмыстарда (эссе, композиция немесе бейнеролик және т.б.) пайдаланылған дереккөздерге сілтемелер, сауатты презентация, шығармашылық көзқарас пен ізденіс және зерттеу қызметінің нәтижесі және ешкімнің авторлық құқығын бұзбайды.

Жұмыстың безендірілуіне қойылатын талаптар: Жұмыс мәтіні 4-5 бетке дейін Microsoft Word, Times New Roman 12, абзац (шегініс) – 1,0 см, жоларалық интервал – жалғыз, шеттері: жоғарғы – 2 см. , төменгі жағы - 2 см, сол жағы - 2,5 см, оң жағы - 1,8 см. Егер бұл бейне болса, онда орналасқан жері мен авторын көрсете отырып, уақытында үш минуттан аспайтын және жақсы сапада жасау керек.

Мақаланың тақырыбы бас әріппен, жолдың ортасына қою әріптермен жазылады; оң жақ шетіндегі жол арқылы автордың тегі мен аты-жөні бас әріппен жазылады; келесі жолда кіші әріптермен – университеттің, мамандықтың, курстың, қаланың атауы және байланыстар үшін E-mail; келесі жолда – ғылыми жетекшінің тегі мен аты-жөні, ғылыми дәрежесі, ғылыми атағы, 1 жолдан кейін – мақала мәтіні. Мәтінде дереккөздерге сілтемелер беріледі: әдебиеттер тізіміндегі нөмір және бет төртбұрышты жақшада көрсетіледі, мысалы, [1, б. 15]. Дереккөздер тізімі («Пайдаланылған дереккөздер тізімі» айдарымен) мақаланың соңында дәйексөз ретімен берілген.

Байқауға жіберілген материалдар сапалы және мұқият өңделген болуы керек. Материалдарды қабылдау 18.09.2022 дейін.

Ең белсенді және шығармашыл студенттер АЭжБУ университеті есебінен Алматы қаласының іргесіндегі киелі және тарихи орындарға саяхатпен марапатталады. Ал үздік жұмыстар дипломдармен және естелік сыйлықтармен марапатталады.

Мекен-жайымыз: 050013, Алматы қ., көш. Байтұрсынұлы 126/1, «Ғұмарбек Даукеев атындағы Алматы энергетика және байланыс университеті» коммерциялық емес акционерлік қоғамы, «Әлеуметтік пәндер» кафедрасы, «Д» корпусы, No108 кабинет.

Жұмысыңызды оқытушының корпоративтік электрондық поштасына жіберуіңіз керек.

Бағдарлама