04.11.2022 Барлық жаңалықтар

2 қарашада Ғұмарбек Дәукеев атындағы Алматы энергетика және байланыс университетінің акт залында Университеттің жастар саясаты департаменті Алматы қаласы Дін істері басқармасының діни экстремизм мен терроризмнің алдын алу және оған қарсы іс-қимыл бойынша қонақ дәрісін оқыды.

Кездесу барысында лектор дәстүрлі діни конфессиялардың экстремистік және террористік ұйымдардан түбегейлі айырмашылықтарымен бөлісті. Шақырылған қонақ жиналысқа қатысушыларға деструктивті ұйымдарға арбаушылар тек жоғары моральға ие діни құндылықтармен бүркенетіні туралы түсінік бере алды.

Дәріскер, олардың сүйікті әдістердің бірі ақпаратты жасыру және бұрмалау екенін атап өтті. Жастардың өзі экстремистер мен террористерге аз оқитындығымен, жаңалықтарға қызығушылық танытпайтындығымен, алынған ақпаратты тексермейтіндігімен көмектеседі. Ақпаратты іздеудің негізгі бағыттары бойынша қызықты статистикалық ақпарат ұсынылды.

Кез-келген арбаушыға, алаяққа және манипуляторға қарсы иммунитетті дамыту үшін сізге моральдық, әрі интеллектуалды багаж қажет.

Дәріс үлкен қызығушылық тудырды, біздің студенттер шақырылған қонаққа сұрақтарды жаудырды. Кездесу, сөзсіз, өте пайдалы болды.